Mercedes měl v GP Malajsie problémy s pneumatikami

Mercedesu se zatím nedaří zopakovat výsledky z kvalifikace také v závodě. Michael Schumacher se po kolizi v úvodu propadl, nakonec dojel desátý, Nico Rosberg nebodoval.
Mercedes měl v GP Malajsie problémy s pneumatikami

Ani v Malajsii Mercedes neproměnil vydařenou kvalifikaci v úspěch v závodě. Michael Schumacher dojel v Sepangu po odstoupení Pastora Maldonada desátý, Nico Rosberg třináctý.

Schumacher si třetí pozici po startu dlouho neužil, v nájezdu do první zatáčky klesl na pátou příčku, po kontaktu s Romainem Grosjeanem se dostal do hodin a po prvním kole byl až šestnáctý. "Vzhledem k tomu, odkud jsem startoval, je škoda, že jsme nakonec získali jen bod. Samozřejmě bych si pro tým, který odvádí tak tvrdou práci, přál lepší výsledek. Brzy po startu do mě někdo narazil, což rozhodlo o mém odpoledni," popisoval sedminásobný mistr světa. Pak se soustředil, aby se udržel na trati i při špatné viditelnosti. "Zastavit závod bylo správné rozhodnutí. Po restartu jsme tolik neztráceli, ale podobně na tom byly i další týmy, takže nebyl prostor pro získání lepší pozice."

Zkušený Němec upozornil, že tým stále čeká dost práce, aby dokázal rychlost z kvalifikace přenést také do závodu. "Jsem si jistý, že chlapi už přemýšlejí nad řešením. Chvilku to ale bude trvat. Je ovšem fakt, že jsme se zlepšili, můžu se tak těšit na souboje v dalších závodech," dodal.

Rosberg se sice po startu dokázal na bodované pozici držet déle, ale nakonec dojel až za elitní desítkou. "Restart závodu se mi podařil a díky dobré strategii jsem byl na čtvrté pozici. Pak jsem měl problémy s přechodnými pneumatikami, které velmi rychle odcházely, tak jsem musel absolvovat ještě jednu zastávku," vysvětloval mladý Němec svůj náhlý ústup z popředí. Na slickách se mu znovu dařilo. "Dokázal jsem porazit Jensona. Jsme silní v kvalifikacích, ale v závodech ještě ne. Před Velkou cenou Číny na tom musíme zapracovat."

Šéf týmu Ross Brawn byl z výsledku rovněž zklamaný. Hlavní příčinu vidí v potížích s pneumatikami, které v závodním režimu nefungovaly správně. "Chvílemi se zdálo, že pracují správně, ale najednou začaly úplně odcházet. Je to problém, který musíme vyřešit, pokud se chceme posunout dopředu," přiznal. Týmu i lidem kolem sebe ale stále věří.

Další článek: Webberovi dělaly největší potíže přechodné pneumatiky