Mercedes měl problémy se zadním křídlem

V trénincích i úvodu kvalifikace to vypadalo nadějně. Pak nastaly problémy s pohyblivým zadním křídlem a Nico Rosberg s Michaelem Schumacherem startují opět z hranice první a druhé desítky.
Mercedes měl problémy se zadním křídlem

Navzdory slibným tréninkům se jezdci Mercedesu na start zítřejší Velké ceny Malajsie v Sepangu opět postaví na hranici první a druhé desítky. Nico Rosberg se kvalifikoval jako devátý, Michael Schumacher se opět nevešel do první desítky a je jedenáctý.

Rosberg měl ve druhé části kvalifikace dobré vyvážení. "Bohužel jsem tento pocit ve třetí části ztratil. Měl jsem problém se zadním křídlem. Proto jsme z auta nevytěžili potřebný výkon," litoval mladý Němec. "Auto je lepší, než jsme dosud mohli předvést, ale nevíme přesně, proč v této chvíli nemáme větší výkon."

Problémy se zadním křídlem limitovaly také Schumacherovu jízdu. Sedminásobný mistr světa vidí příčinu svého vyřazení ve druhé části kvalifikace právě tam. "Auto se najednou obtížně řídilo, což je škoda, předtím pracovalo dobře. S křídlem byl výkon mnohem větší," vysvětloval zkušený matador. "Přesto musím říct, že jsme díky tvrdé práci našich chlapů udělali pokrok."

Oba jezdci věří, že se problém podaří vyřešit. "Soustředíme se na závod, věříme, že se může stát cokoliv," ujistil Schumacher.

Problémy s konzistencí auta přiznal i šéf týmu Ross Brawn. "Jsou chvíle, kdy auto funguje dobře a jeho rychlost je evidentní, pak je mnoho situací, kdy věci nefungují správně. Budeme dál tvrdě pracovat, abychom se dostali na konkurenceschopnější úroveň," dodal zkušený stratég.

Viceprezident Mercedes-Benz Motorsport Norbert Haug nebyl s výsledky spokojen, ale ví, že souvisely s problémy se zadním křídlem. Je přesvědčen, že ve voze je další potenciál. "KERS, se kterým jsme měli problémy v Melbourne, už fungoval spolehlivě. Každý v týmu je motivován, aby udělal krok vedoucí ke zlepšení našeho vozu. I když je to náročný úkol, věřím, že dohromady toho dosáhneme," řekl odhodlaně.

Další článek: KERS byl podle Vettela pro zisk pole position klíčový