Mercedes měl problémy s měkčími pneumatikami

Vzhledem ke své strategii museli Michael Schumacher a Nico Rosberg nasadit ve třetí části kvalifikace pneumatiky měkčí směsi, na kterých se jim tolik nedařilo. Pro závod si ale věří.
Mercedes měl problémy s měkčími pneumatikami

Jezdci stáje Mercedes GP Petronas se v kvalifikaci na Velkou cenu Abú Zabí probojovali do třetí části. Na měkčích pneumatikách se jim ale nedařilo. Michael Schumacher skončil osmý a Nico Rosberg devátý.

Schumacher nedokázal poskládat své nejrychlejší časy v jednotlivých sekorech do jednoho kola. "Škoda, mohl jsem skončit o jednu nebo dvě pozice lépe. Dává mi to ale prostor zlepšit se zítra. To je můj cíl v závodě," slibuje. Sedminásobný mistr světa závodí na okruhu Yas Marina poprvé a premiéru si užívá. "Na tomto fantastickém místě máme zatím hladký víkend. Atmosféra je skvělá. Závodit při přechodu ze dne do noci je zvláštní. Je to skvělá podívaná a doufám, že závod bude také takový."

Rosberg už tak spokojen nebyl. "Startovat z devátého místa je zklamání. Kvůli naší strategii jsem musel jet ve třetí části kvalifikace na měkčích pneumatikách, ale trápil jsem se s nimi," přiznal Němec.

Šéf týmu Ross Brawn si pochvaloval spolehlivost svých vozů. "Pokud zvolíme správnou strategii, můžeme být optimističtí. Jsme na slibné pozici," věří. Viceprezident Mercedes-Benz Motorsport Norbert Haug doplnil, že nasazení měkčích pneumatik možná stálo jejich jezdce lepší čas ve třetí části kvalifikace, ale vzhledem ke strategii pro závod považuje tento tah za správný. "Dnešní menší handicap nám doufejme zítra pomůže. Naším cílem je zlepšit se oproti našim startovním pozicím."

Další článek: Za incidenty v kvalifikaci se tresty rozdávat nebudou