Mercedes, McLaren a Ferrari, tak vidí první trojici Toro Rosso

Šéf týmu Toro Rosso Franz Tost si po prvních dvou testech udělal dojem o rozložení sil, i když přiznává, že nemá dostatek informací.
Mercedes, McLaren a Ferrari, tak vidí první trojici Toro Rosso

Jak už bylo dlouho dopředu předpovídáno, forma týmů se na začátku letošního roku odvíjí od pohonných jednotek. Red Bull proto na čelo zatím nepatří, alespoň podle Tosta.

"Tovární tým Mercedesu je jasně vpředu, následují ho McLaren a Ferrari," hodnotil současné rozložení sil pro Speedweek. "Williams a Force India také předvedly dobré výkony. U Ferrari mám dojem, že neukázali vše."

"Samozřejmě nevím, kolik paliva který tým měl, když jezdil své nejlepší časy."

Jak si stojí Toro Rosso, Tost zatím neví. "Těžko hodnotit výkonnost vozu. Sotva tušíme, jak se chová, protože jsme odjeli málo kol. Spolehlivost i výkonnost jsou dvě neznámé."

Ale spolu s Renaultem doufá, že v Austrálii může být konkurenceschopný. "Do Melbourne je času málo. Ale pokud bude vše v druhém bahrajnském testu fungovat, určitě budeme mít šanci dotáhnout se na týmy Mercedesu. Vyřešili jsme hodně problémů."

Další článek: Gary Hartstein je proti utajování informací o Schumacherovi

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.