Mercedes má zřejmě navrch, ale to se může rychle změnit, říká Lauda

Niki Lauda je velmi spokojený s tím, jak se jeho týmu Mercedes dařilo v prvních testech, a myslí si, že teď vede startovní pole.
Mercedes má zřejmě navrch, ale to se může rychle změnit, říká Lauda

V Jerezu šlo především o seznámení se s novými pohonnými jednotkami. "Byl to čistě test motoru, aby týmy měly příležitost si je vyzkoušet," potvrdil Lauda listu Österreich.

A Mercedesu se dařilo, jezdil ze všech nejvíc, a to především díky tomu, že měl nejméně technických problémů. To Laudovi dodává na optimismu.

"My jsme odjeli vzdálenost tří a půl Grand Prix, takže jsem velmi spokojený. V tuto chvíli se zdá, že máme navrch, ale to se může velmi rychle změnit."

Nové motory ale využil Ecclestone ke kritice Mercedesu, když řekl, že pokud chce formule 1 šetřit palivo, neměly by týmy s sebou vozit tolik kamiónů na každý závod.

"To je pro mě zcela nepochopitelné, nevím, co tím Bernie sleduje," reagoval Lauda. "O nových pravidlech bylo rozhodnuto před pěti lety a schválili je všichni."

"Ekonomičtější a k životnímu prostředí přívětivější motory naprosto zapadají do naší doby. A zvuk motoru je stejně atraktivní jako dřív."

Další článek: Newey: V úvodu sezóny budou rozhodující spolehlivost a výkon motoru

10:10 | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10