Mercedes má zřejmě navrch, ale to se může rychle změnit, říká Lauda

Niki Lauda je velmi spokojený s tím, jak se jeho týmu Mercedes dařilo v prvních testech, a myslí si, že teď vede startovní pole.
Mercedes má zřejmě navrch, ale to se může rychle změnit, říká Lauda

V Jerezu šlo především o seznámení se s novými pohonnými jednotkami. "Byl to čistě test motoru, aby týmy měly příležitost si je vyzkoušet," potvrdil Lauda listu Österreich.

A Mercedesu se dařilo, jezdil ze všech nejvíc, a to především díky tomu, že měl nejméně technických problémů. To Laudovi dodává na optimismu.

"My jsme odjeli vzdálenost tří a půl Grand Prix, takže jsem velmi spokojený. V tuto chvíli se zdá, že máme navrch, ale to se může velmi rychle změnit."

Nové motory ale využil Ecclestone ke kritice Mercedesu, když řekl, že pokud chce formule 1 šetřit palivo, neměly by týmy s sebou vozit tolik kamiónů na každý závod.

"To je pro mě zcela nepochopitelné, nevím, co tím Bernie sleduje," reagoval Lauda. "O nových pravidlech bylo rozhodnuto před pěti lety a schválili je všichni."

"Ekonomičtější a k životnímu prostředí přívětivější motory naprosto zapadají do naší doby. A zvuk motoru je stejně atraktivní jako dřív."

Diskuze (36) Další článek: Newey: V úvodu sezóny budou rozhodující spolehlivost a výkon motoru
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00