Mercedes má zřejmě navrch, ale to se může rychle změnit, říká Lauda

Niki Lauda je velmi spokojený s tím, jak se jeho týmu Mercedes dařilo v prvních testech, a myslí si, že teď vede startovní pole.
Mercedes má zřejmě navrch, ale to se může rychle změnit, říká Lauda

V Jerezu šlo především o seznámení se s novými pohonnými jednotkami. "Byl to čistě test motoru, aby týmy měly příležitost si je vyzkoušet," potvrdil Lauda listu Österreich.

A Mercedesu se dařilo, jezdil ze všech nejvíc, a to především díky tomu, že měl nejméně technických problémů. To Laudovi dodává na optimismu.

"My jsme odjeli vzdálenost tří a půl Grand Prix, takže jsem velmi spokojený. V tuto chvíli se zdá, že máme navrch, ale to se může velmi rychle změnit."

Nové motory ale využil Ecclestone ke kritice Mercedesu, když řekl, že pokud chce formule 1 šetřit palivo, neměly by týmy s sebou vozit tolik kamiónů na každý závod.

"To je pro mě zcela nepochopitelné, nevím, co tím Bernie sleduje," reagoval Lauda. "O nových pravidlech bylo rozhodnuto před pěti lety a schválili je všichni."

"Ekonomičtější a k životnímu prostředí přívětivější motory naprosto zapadají do naší doby. A zvuk motoru je stejně atraktivní jako dřív."

Další článek: Newey: V úvodu sezóny budou rozhodující spolehlivost a výkon motoru

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.