Mercedes má za sebou rozporuplnou domácí kvalifikaci

Početná skupina místních fanoušků se mohla radovat ze Schumacherova výsledku, naopak Rosberg zažil velké zklamání.
Mercedes má za sebou rozporuplnou domácí kvalifikaci

Michael Schumacher po kvalifikaci neskrýval spokojenost. Jeho konečný výsledek předčil očekávání a po penalizaci Webbera do závodu odstartuje ze třetího místa na roštu.

"Je hezké do Velké ceny Německa vstoupit tímto způsobem. Čekali jsme něco mezi pátým a sedmým místem. Čtvrté místo v kvalifikaci, které se na startu promění v místo třetí, je tedy ještě lepší. Mám samozřejmě radost zvláště vzhledem k počtu kolegů z Mercedesu na tribunách. Podporují nás po celý rok a chtěli jsme se jim nějak odvděčit. Každopádně s tímto výsledkem můžeme být spokojeni. Třeba by to bylo ještě lepší, kdybychom ke konci přezuli na čerstvou sadu pneumatik, ale nemyslím si, že bychom dnes mohli podat výrazně lepší výkon. Nyní se musíme plně soustředit na zítřejší závod. Víme, že by mělo být sucho a že bychom tu měli být silnější než v Silverstonu," řekl Schumacher.

Nico Rosberg často říká, že se v Hockenheimu cítí jako doma a rád se sem vrací. O to více dnes musel být zklamán, neboť sedmnáctá pozice je daleko za Rosbergovými ambicemi. K ní navíc bude muset přidat penalizaci pěti míst za výměnu převodovky. 

"Je docela překvapením, že jsem skončil tak hluboko. Svou první sadu přechodných pneumatik ve druhé části kvalifikace jsem ale bohužel nedokázal včas dostat do provozní teploty, a tak jsem ztrácel několik sekund. Je to frustrující, včera jsem si věřil na mokru i na suchu. K tomu se ještě připočítá penalizace za převodovku. Přesto doufám, že se mi zítra podaří dostat na body, neboť v letošních závodech je možné mnohé. Před našimi fanoušky do toho dám úplně všechno," prohlásil Rosberg. 

Další článek: Vettel je zklamaný, doma chtěl víc

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“