Mercedes má pro příští rok za cíl oba tituly, říká Hamilton

Podle Lewise Hamiltona nastane příští rok čas pro Mercedes, aby měl ty nejvyšší cíle. Budování týmu už bylo dost, teď je třeba dosáhnout na vrchol.
Mercedes má pro příští rok za cíl oba tituly, říká Hamilton

Stáj v Brackley procházela v posledních letech reorganizací a nový sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff řekl, že se letos spokojí se zlepšením, tituly na programu ještě nebyly. Ale to se změní už příští rok.

"Právě jsme skončili druzí v šampionátu konstruktérů, takže příští rok na tom místě skončit samozřejmě nechceme, chceme udělat další krok," řekl Hamilton pro Sky Sports.

"Takže pro všechny i pro mě je cílem vyhrát šampionát, oba šampionáty. Jestli se nám to nepodaří, tak tu přirozeně bude zklamání, ale tuhle negativní energii teď vytahovat nebudeme."

Stáj z Brackley nepatří mezi etablované top týmy novodobé historie, šampionát vyhrála jen v roce 2009 s vozem, který se několik let vyvíjel za masivní finanční zdroje Hondy. Od té doby se pod vlajkou Mercedesu pohybovala mimo první trojku, až do letošního roku.

"Nemyslím, že existuje něco jako zvláštní mistrovská mentalita," uvedl Hamilton. "Každý má jiný přístup, ale já cítím, že všichni jsou tu prostě hladoví."

"Neměli úspěchy, které si asi zasloužili, neměli úspěchy jako týmy, jako jsou Ferrari, McLaren a Red Bull. Ale touží po tom a ta touha nás k tomu dovede."

Další článek: Mercedesu hořel nový motor, přijeli se podívat i hasiči

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10