Mercedes má náskok 0,8 sekund, největšího pokroku dosáhlo Ferrari

Po téměř 12 dnech testování mají týmy zhruba obrázek o tom, jak na tom jsou v porovnání s ostatními. Podle Auto Motor und Sport má Mercedes náskok 0,8 sekund.
Mercedes má náskok 0,8 sekund, největšího pokroku dosáhlo Ferrari

Týmy říkávají, že si musíme počkat na první závody, abychom si udělali obrázek o tom, jaké je rozložení sil. Je to pravda. Do Austrálie sice chybí jen dva týdny ale i za tu dobu týmy ještě dokáží něco odpracovat. Navíc je v Barceloně chladno, takže zde pneumatiky, co by jeden z klíčových faktorů, pracují trochu jinak.

Především včera ale řada týmů odjela závodní simulace a týmy na rozdíl od nás mají o soupeřích podrobné informace. Jednak od svých lidí na okruhu, ale třeba také z GPS.

Auto Motor und Sport vyzpovídal Jamese Vowlese, který má u Mercedesu na starosti strategie. Jak to momentálně vypadá? Mercedes by měl mít náskok 0,8 sekund a to na vyrovnanou skupinku ve složení Ferrari, Red Bull, Williams. Pak je mezera, za kterou jsou Lotus, Toro, Rosso, Sauber a Force India.  

Ferrari přitom udělalo největší skok. Ještě vloni totiž ztrácelo 1,9 sekund na Mercedes. Nyní by to mělo být výrazně méně. 

Jsou to samozřejmě jen odhady. Přesnější obraz budeme mít nejspíše až ve Španělsku. Otazníky zůstávají nad McLarenem, který se hodnotí dost obtížně.

Foto: Mercedes

Další článek: Magnussen chtěl letos nastoupit do 24h Le Mans

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.