Mercedes má na to, aby pozlobil TOP týmy, míní Rosberg

Pro Rosberga letošní testy skončily, do kokpitu nového W03 se znovu podívá až v Melbourne, kde prý Mercedes dokáže zasáhnout do boje o stupně vítězů.
Mercedes má na to, aby pozlobil TOP týmy, míní Rosberg

Nico Rosberg si své dva dny slávy v Barceloně už užil, teď si musí počkat až na první závod letošní sezony, tedy GP Austrálie. Dosavadní forma Mercedesu ho však ujišťuje v tom, že letos bode spolu se Schumacherem zasahovat do boje o nejlepší místa.

"Myslím, že jsme připraveni," tvrdí Rosberg. "Letos je pro nás důležité, abychom něco vytěžili z loňského roku, čehož jsme rozhodně schopni. Z tohoto úhlu pohledu jsem potěšen a je pro mě nesmírně vzrušující jít do prvního závodu a vidět, kde jsme."

"Jsou tu samozřejmě ještě týmy z loňského roku, které musíme porazit. Myslím si však, že máme dobrou šanci je několikrát v úvodu sezony potrápit."

Pilot také odmítl veškeré dohady o problému Mercedesu s degradací pneumatik: "Pro dlouhé jízdy to vypadá fajn. Úplně bez obav. Je to (degradace) vždycky určité omezení, ale je těžké vědět, kde jsou ostatní. Dneska (v sobotu) jsme jezdili spíše delší jízdy, takže se nemůžeme s nikým srovnávat.  Je to pro nás ale dobrý základ, ze kterého můžeme začít. Jdeme tím správným směrem."

Rosberg se navíc obává, že barcelonské testy nemohou být tím pravým ukazatelem formy týmů pro úvod sezony. "Problémem je, že podmínky tady jsou velmi odlišné od těch, které budeme mít v prvních několika závodech. Bude tam větší horko a méně přilnavosti. Vloni jsme se tam docela nachytali. Nenachytali jsme se tam tedy, ale je prostě velmi těžké tady testovat dobře a přenést všechno tam," opravuje se Rosberg.

"Musíte být velmi opatrní, protože spousta věcí pro první závody jednoduše nebude platit," varuje Němec.

Další článek: Zklamání u Red Bullu: Nový vůz není taková bomba

18:12 | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.
21. června | Tip: Pokud cestujete, nebo chytáte nějakou zahraniční televizi, může se hodit přehled kanálů, které ve světě vysílají F1: odkaz
20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00