Mercedes má moc velký náskok, FIA by to měla řešit, říká Red Bull

Christian Horner si myslí, že by Mezinárodní automobilová federace měla zasáhnout a řešit příliš velký náskok Mercedesu.
Mercedes má moc velký náskok, FIA by to měla řešit, říká Red Bull

Horner má pravdu v tom, že když v minulosti některý tým dominoval, byla změněna pravidla, aby o dominanci přišel.

„Když jsme vyhrávali, a my nikdy nevyhrávali s takovým náskokem, vzpomínám si, že došlo k zákazu dvojitých difuzorů, byly posunuty výfuky, zakázaly se flexibilní karoserie, uprostřed sezóny byly změny mapy motorů,“ řekl Horner pro Autosport.

Podle Hornera to ale nebylo jen v dobách nadvlády rudých býků. „Ať už to byl v minulosti Williams nebo třeba McLarenu, myslím, že je to tak dobré. FIA má v rámci pravidel vyrovnávací mechanismus. Myslím, že je to něco, na co je potřeba se podívat.“

„Nic to neubírá Mercedesu, udělali super práci. Mají dobrý vůz, fantastický motor a dva velmi dobré jezdce,“ pokračuje šéf Red Bullu, podle kterého je problém v tom, že se nám utváří fakticky několik kategorií a to není pro F1 dobré.

Mercedes samozřejmě podobné úvahy odmítá. „Když přijdete do formule 1, snažíte se podávat nejlepší výkony a vyrovnání je to, co chcete po prvním závodě a brečíte, že to tak není, tak tohle v minulosti nebylo,“ komentuje slova Red Bullu Wolff.

Podle Wolffa mají soupeři především tvrdě pracovat. „Je to vždy politická sezóna, bylo to tak vloni a bude to i letos.“

Horner si myslí, že FIA má vše k tomu, aby přišla s řešením. „FIA má snímač točivého momentu na každém motoru. Vědí, jak na tom je každá pohonná jednotka, mají fakta. Mohou docela snadno přijít s nějakou formou vyrovnání.“

Foto: Getty Images / Robert Cianflone

Další článek: Nejrychlejší kolo zajel v Austrálii Hamilton

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.
8. srpna | Mexiko zůstane ve F1 nejméně do roku 2022.
8. srpna | Robert Kubica dokončil všechny letošní závody. Přesto odjel o 23 kol méně než Verstappen a Hamilton. #F1Fakt