Mercedes má do budoucna řadu zájemců o sedačku

Mercedes má podle svého šéfa Tota Wolffa "dobré problémy", když přemýšlí nad tím, jaké sedačky nabídnout několika svým jezdcům v dalších letech ve formuli 1.
Mercedes má do budoucna řadu zájemců o sedačku

Lewisi Hamiltonovi a Valtterimu Bottasovi na konci letošní sezóny skončí jejich současné smlouvy u továrního týmu Mercedes ve formuli 1. Člen juniorského programu Mercedesu Esteban Ocon pak na svou příležitost čeká druhým rokem u týmu Force India.

Do formule 1 má nakročeno také rezervní jezdec Mercedesu George Russell, který by se v případě dobrých výsledků v letošním ročníku formule 2 mohl za pomoci Mercedesu ve formuli 1 objevit příští rok.

„Je to dobrý problém, co mám,“ řekl Wolff. „Jsme velmi spokojeni s tím, jak se v těchto dnech daří Valtterimu, a s Lewisem nepotřebujeme mluvit, on je podle mého názoru nejlepším ze současných jezdců. Pak tu máme rostoucí dětí Ocona a George. Ohledně budoucí sestavy Mercedesu jsem optimistický.“

Hamilton a Mercedes se shodli na tom, že prodloužení vztahu, který trvá od sezóny 2013, je jen formalitou. Jeho týmový kolega Bottas u týmu působí od loňské sezóny poté, co mistr světa F1 z roku 2016 Nico Rosberg oznámil svůj konec kariéry. Bottas si svými výkony v loňském roce vysloužil prodloužení kontraktu o další rok.

„V tuto chvíli se neohlížíme po nikom mimo Mercedesu, protože musíme podpořit naše kluky, to je prioritou. Je to jako s manželkou, když jste s ní šťastný, neohlížíte se jinde! Dejte nám ještě pár závodů a pak budu mít lepší přehled.“

V případě, že tedy Mercedes prodlouží smlouvy jak s Hamiltonem, tak s Bottasem, je velmi pravděpodobné, že Ocon zůstane u Force Indie. Nedá se předpokládat, že by se tým vzdal Sergia Péreze, který kromě finanční podpory umí dosáhnout také dobrých výsledků, což například ukázal třetím místem ve Velké ceně Ázerbájdžánu.

Mercedes by v tom případě musel najít pro Russella jinou cestu do F1. Sám loňský šampion GP3 přitom vidí nejlepší cestu přes tým Force India.

Další člen programu Mercedesu Pascal Wehrlein, který letos závodí v DTM, v loňském roce závodil za Sauber, kterému však motory dodávalo Ferrari.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (44) Další článek: K Evropě se neobracíme zády, říká Carey k možnému závodu v Miami
19:59 | Verstappen má pro závod 5 sad čerstvých hyperměkkých pneumatik. Tolik jich ale asi potřebovat nebude. odkaz
17:24 | Laudy se zeptali, jak by řešil Verstappena: Vyměnil Za koho? Jeho mozek!
13:41 | Ferrari si nakonec nechá nové zadní zavěšení. Ve čtvrtek po problémech v Barceloně zkoušelo zpět staré zavěšení. To… odkaz
25. května | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
25. května | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink Ricciardo (1:11.786)
Kvalifikace Ricciardo (1:10.810)
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10