Mercedes má do budoucna řadu zájemců o sedačku

Mercedes má podle svého šéfa Tota Wolffa "dobré problémy", když přemýšlí nad tím, jaké sedačky nabídnout několika svým jezdcům v dalších letech ve formuli 1.
Mercedes má do budoucna řadu zájemců o sedačku

Lewisi Hamiltonovi a Valtterimu Bottasovi na konci letošní sezóny skončí jejich současné smlouvy u továrního týmu Mercedes ve formuli 1. Člen juniorského programu Mercedesu Esteban Ocon pak na svou příležitost čeká druhým rokem u týmu Force India.

Do formule 1 má nakročeno také rezervní jezdec Mercedesu George Russell, který by se v případě dobrých výsledků v letošním ročníku formule 2 mohl za pomoci Mercedesu ve formuli 1 objevit příští rok.

„Je to dobrý problém, co mám,“ řekl Wolff. „Jsme velmi spokojeni s tím, jak se v těchto dnech daří Valtterimu, a s Lewisem nepotřebujeme mluvit, on je podle mého názoru nejlepším ze současných jezdců. Pak tu máme rostoucí dětí Ocona a George. Ohledně budoucí sestavy Mercedesu jsem optimistický.“

Hamilton a Mercedes se shodli na tom, že prodloužení vztahu, který trvá od sezóny 2013, je jen formalitou. Jeho týmový kolega Bottas u týmu působí od loňské sezóny poté, co mistr světa F1 z roku 2016 Nico Rosberg oznámil svůj konec kariéry. Bottas si svými výkony v loňském roce vysloužil prodloužení kontraktu o další rok.

„V tuto chvíli se neohlížíme po nikom mimo Mercedesu, protože musíme podpořit naše kluky, to je prioritou. Je to jako s manželkou, když jste s ní šťastný, neohlížíte se jinde! Dejte nám ještě pár závodů a pak budu mít lepší přehled.“

V případě, že tedy Mercedes prodlouží smlouvy jak s Hamiltonem, tak s Bottasem, je velmi pravděpodobné, že Ocon zůstane u Force Indie. Nedá se předpokládat, že by se tým vzdal Sergia Péreze, který kromě finanční podpory umí dosáhnout také dobrých výsledků, což například ukázal třetím místem ve Velké ceně Ázerbájdžánu.

Mercedes by v tom případě musel najít pro Russella jinou cestu do F1. Sám loňský šampion GP3 přitom vidí nejlepší cestu přes tým Force India.

Další člen programu Mercedesu Pascal Wehrlein, který letos závodí v DTM, v loňském roce závodil za Sauber, kterému však motory dodávalo Ferrari.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: K Evropě se neobracíme zády, říká Carey k možnému závodu v Miami

10:43 | Incident mezi Gaslym a Pérezem vyšetřován... přestože se fakticky nestal.
12. října | Alfa Romeo by měla brzy potvrdit jezdeckou sestavu pro příští rok. Očekává se, že zůstanou současní jezdci.
12. října | F1 bude od 10:00 na svém YouTube vysílat GP Japonska 2005
11. října | Podle nejnovějších modelů dosáhne v sobotu v Suzuce vítr 100 km/h a spadne 80 až 130 mm srážek.

GP Japonska 2019

Pátek 11. října 2019
1. trénink Bottas (1:28.731)
2. trénink Bottas (1:27.785)
Neděle 13. října 2019
Kvalifikace Vettel (1:27.064)
Závod Bottas