Mercedes má do budoucna řadu zájemců o sedačku

Mercedes má podle svého šéfa Tota Wolffa "dobré problémy", když přemýšlí nad tím, jaké sedačky nabídnout několika svým jezdcům v dalších letech ve formuli 1.
Mercedes má do budoucna řadu zájemců o sedačku

Lewisi Hamiltonovi a Valtterimu Bottasovi na konci letošní sezóny skončí jejich současné smlouvy u továrního týmu Mercedes ve formuli 1. Člen juniorského programu Mercedesu Esteban Ocon pak na svou příležitost čeká druhým rokem u týmu Force India.

Do formule 1 má nakročeno také rezervní jezdec Mercedesu George Russell, který by se v případě dobrých výsledků v letošním ročníku formule 2 mohl za pomoci Mercedesu ve formuli 1 objevit příští rok.

„Je to dobrý problém, co mám,“ řekl Wolff. „Jsme velmi spokojeni s tím, jak se v těchto dnech daří Valtterimu, a s Lewisem nepotřebujeme mluvit, on je podle mého názoru nejlepším ze současných jezdců. Pak tu máme rostoucí dětí Ocona a George. Ohledně budoucí sestavy Mercedesu jsem optimistický.“

Hamilton a Mercedes se shodli na tom, že prodloužení vztahu, který trvá od sezóny 2013, je jen formalitou. Jeho týmový kolega Bottas u týmu působí od loňské sezóny poté, co mistr světa F1 z roku 2016 Nico Rosberg oznámil svůj konec kariéry. Bottas si svými výkony v loňském roce vysloužil prodloužení kontraktu o další rok.

„V tuto chvíli se neohlížíme po nikom mimo Mercedesu, protože musíme podpořit naše kluky, to je prioritou. Je to jako s manželkou, když jste s ní šťastný, neohlížíte se jinde! Dejte nám ještě pár závodů a pak budu mít lepší přehled.“

V případě, že tedy Mercedes prodlouží smlouvy jak s Hamiltonem, tak s Bottasem, je velmi pravděpodobné, že Ocon zůstane u Force Indie. Nedá se předpokládat, že by se tým vzdal Sergia Péreze, který kromě finanční podpory umí dosáhnout také dobrých výsledků, což například ukázal třetím místem ve Velké ceně Ázerbájdžánu.

Mercedes by v tom případě musel najít pro Russella jinou cestu do F1. Sám loňský šampion GP3 přitom vidí nejlepší cestu přes tým Force India.

Další člen programu Mercedesu Pascal Wehrlein, který letos závodí v DTM, v loňském roce závodil za Sauber, kterému však motory dodávalo Ferrari.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: K Evropě se neobracíme zády, říká Carey k možnému závodu v Miami

20. června | Cunoda po nehodě a výměně převodovky odstartuje z boxové uličky.
20. června | Za chvíli závod F3. Mokro, pravděpodobnost deště 100 %.
19. června | Toto Wolff řekl, že jeho komentáře, že by Mercedes mohl o jezdecké sestavě rozhodnout až v zimě, byl vtip... vystřelil si z opakovaných dotazů novinářů.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace Verstappen (1:29.990)
Neděle 20. června 2021
Závod Verstappen