Mercedes kvůli dvěma nezdařeným víkendům nechce měnit své plány pro rok 2022

I přes nepovedené závody na městských tratích v Monte Carlu a v Baku se Mercedes nepřestává soustředit na přípravy nového vozu na příští sezónu formule 1.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Mercedes kvůli dvěma nezdařeným víkendům nechce měnit své plány pro rok 2022 | Foto: Getty Images / Clive Rose

Jezdci Mercedesu Lewis Hamilton a Valtteri Bottas získali v posledních dvou závodech dohromady jen 7 bodů díky Hamiltonovu sedmému místu v Monaku. V Baku nebodoval ani jeden z nich.

Naopak Red Bull posbíral 62 bodů, když Max Verstappen vyhrál v Monaku. V Baku sice závod nedokončil, své první vítězství v sezóně si ale připsal jeho týmový kolega Sergio Pérez.

Velké množství týmů se ale kromě vývoje letošního vozu soustředí i na přípravy na ročník 2022, kdy začnou platit nová technická pravidla.

Na oba ročníky zároveň se soustředí také u Mercedesu a podle jeho šéfa Tota Wolffa nesnáze týmu v posledních závodech neovlivní přípravy na příští sezónu.

Nejhorší umístění Hamiltona za 12 let a další zajímavé statistiky po GP Ázerbájdžánu 2021

Nejhorší umístění Hamiltona za 12 let a další zajímavé statistiky po GP Ázerbájdžánu 2021

„My jsme už upravili naše vývojové plány. Nebudeme teď kvůli dvěma opravdu špatným závodním víkendům měnit naše strategická rozhodnutí,“ řekl Wolff.

„Věděli jsme, že tyto dvě tratě jsou pro nás zřejmě nejhorší. A doufám, že mám v tomto pravdu. Uvidíme, jaké budou evropské závody. Tyto dva ale rozhodně byly pod standardy a očekáváními, které jsme si stanovili.“

Red Bull je letos ještě silnější, což potvrzuje i skutečnost, že s Mercedesem má zatím vyrovnanou bilanci vítězství 3:3.

Verstappen proto nabádá tým, aby se soustředil na letošní rok. „Myslím, že dokud máme velkou šanci vyhrát tento šampionát, neměli bychom to pustit. Samozřejmě je těžké to říct. Tento rok je trochu zrádný, ale příští rok to můžeme vyhrát. Nikdy nevíte. Když ale máme šanci letos, tak si za tím určitě půjdeme,“ řekl Verstappen.

K čemu slouží kouzelné tlačítko, které Hamiltona připravilo o cenné body?

K čemu slouží kouzelné tlačítko, které Hamiltona připravilo o cenné body?

Další článek: Aeroscreen ve městě? Extrémně obtížné a nekomfortní, říká Bourdais

18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).
13:56 | Alfa Romeo dostala za nebezpečné vypuštění Giovinazziho do jízdy Strollovi pokutu 5000 euro.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00