Mercedes: Jezdeckým složením překvapíme, německé ale nebude

To vylučuje Heidfelda, Schumachera, Sutila...

Šéf Mercedes Motorsport Norbert Haug slibuje, že svým jezdeckým složením tým F1 Mercedes GP překvapí. Německé ale nebude.

Mercedes GP, následovník týmu Brawn GP, má své jezdecké složení teprve oznámit. Podle informací ze zákulisí dostupných F1sports je ale jedním z nich Nico Rosberg, který závodí pod německou vlajkou, ačkoli je potomkem Kekeho Rosberga, finského mistra světa z roku 1982.

Jelikož se Mercedes a Jenson Button nedohodli na nové smlouvě, další prioritou měl být Němec Nick Heidfeld. Haug ale pro nedělní vydání Bild am Sonntag uvedl, že německé jezdecké složení to nebude.

"To víte více než já," odpověděl Haug na dotaz, zda po kompletně anglickém složení u McLarenu bude u Mercedesu německá dvojka. "Ale pochybuji o tom."

Haug ještě dodal: "Naším jezdeckým složením budete překvapeni. Myslím, že se bude [německým] čtenářům líbit."

Haugovy pochybnosti o kompletně německém složení jezdců vylučují také Michaela Schumachera, ale i například Adriana Sutila nebo právě Nicka Heidfelda.

Další článek: Prosincové zasedání Světové rady možná vyřadí GP Velké Británie

20:24 | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.
19:18 | Ještě to není oficiální, ale podle The Times bude Turecko vyřazeno z červeného britského seznamu, což znamená pro britské zaměstnance týmů a F1 mírnější režim po návratu. GP Turecka by se tak na začátku října měla konat.
15. září | Šéf Astonu Martin Otmar Szafnauer odmítl spekulace o neshodách a třenicích se Sebastianem Vettelem jako 100 % nesmysl. Vettel má být brzy potvrzen také pro příští rok.
15. září | Dokument o Schumacherovi je už na Netflixu. Celkem ve 190 zemích a 30 jazycích a to včetně češtiny.