Mercedes: Jezdeckým složením překvapíme, německé ale nebude

To vylučuje Heidfelda, Schumachera, Sutila...

Šéf Mercedes Motorsport Norbert Haug slibuje, že svým jezdeckým složením tým F1 Mercedes GP překvapí. Německé ale nebude.

Mercedes GP, následovník týmu Brawn GP, má své jezdecké složení teprve oznámit. Podle informací ze zákulisí dostupných F1sports je ale jedním z nich Nico Rosberg, který závodí pod německou vlajkou, ačkoli je potomkem Kekeho Rosberga, finského mistra světa z roku 1982.

Jelikož se Mercedes a Jenson Button nedohodli na nové smlouvě, další prioritou měl být Němec Nick Heidfeld. Haug ale pro nedělní vydání Bild am Sonntag uvedl, že německé jezdecké složení to nebude.

"To víte více než já," odpověděl Haug na dotaz, zda po kompletně anglickém složení u McLarenu bude u Mercedesu německá dvojka. "Ale pochybuji o tom."

Haug ještě dodal: "Naším jezdeckým složením budete překvapeni. Myslím, že se bude [německým] čtenářům líbit."

Haugovy pochybnosti o kompletně německém složení jezdců vylučují také Michaela Schumachera, ale i například Adriana Sutila nebo právě Nicka Heidfelda.

Další článek: Prosincové zasedání Světové rady možná vyřadí GP Velké Británie

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna