Mercedes je v Mexiku zatím až třetí nejrychlejší

Superrychlá trať v Mexico City Mercedesu nesvědčí. První trénink nicméně ukázal, že Stříbrné šípy mají potenciál i ve Střední Americe.
Mercedes je v Mexiku zatím až třetí nejrychlejší

Lewis Hamilton (1./5.)

„Nebyl to zrovna povedený den, ale tak to pro nás v Mexiku chodí. Nezažili jsme dnes žádné drama, je to všechno jen o pochopení pneumatik. Je těžké přesně určit, jak pneu zprovoznit v kvalifikačních nebo závodních simulacích. Navíc se mění teplota povrchu tratě. Ale to je zkrátka součást hry.

V prvním tréninku se vůz choval dost dobře, pak jsme před druhým tréninkem provedli nějaké změny, trať se ohřála a zvýšila se přilnavost. Nepovedlo se nám úplně trefit optimální nastavení. Máme určitě na víc. Zjistíme, jak se můžeme pro sobotu a neděli zlepšit,“ slibuje Hamilton.

Valtteri Bottas (5./4.)

„Nebyl to ten nejsnazší den. Trať byla hodně kluzká a hlavně v prvním tréninku jsem se potýkal se špatným vyvážením vozu. Pro druhý trénink jsme provedli několik vylepšení. I tak nám ale trochu scházela přilnavost. Ferrari i Red Bull tu vypadají velmi silně. Můžeme se ale hodně zlepšit.

Měkčí směs na zdejším asfaltu hodně trpí. Loni to ale bylo horší, letos jsem na nich mohl odjet alespoň pár kol. Tvrdá směs, kterou jsem nasadil na konci, nicméně byla dost dobrá a konzistentní. Díky tomu můžeme v neděli vidět spoustu různých zajímavých strategií,“ předpovídá Bottas.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Pátek před GP Mexika 2019

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
9. srpna | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen