Mercedes je rychlejší, ale jen o trochu, říká Binotto

Podle šéfa Ferrari Matia Binotta má Mercedes aktuálně rychlejší vůz, ale ne o tolik, jak se může zdát při pohledu na výsledky a situaci v šampionátu.
Mercedes je rychlejší, ale jen o trochu, říká Binotto

Mercedes získal v prvních čtyřech závodech dvě dvojitá vítězství, což se zatím žádnému týmu v historii nepovedlo. Má také na kontě více dvojitých vítězství než za celou loňskou sezónu.

Na druhou stranu minimálně v Bahrajnu přišel Mercedes k vítězství jako slepý k houslím. Nebýt technické závody, Leclerc by závod vyhrál. V Baku by zase možná stál na pole position, ale v prostřední části kvalifikace boural.

„Čtyři závody v sezóně, žádné vítězství pro Ferrari, čtyři vítězství pro Mercedes. Není pochyb o tom, že jsou velmi silní, a určitě mají, řekněme, o trochu lepší auto,“ řekl Binotto pro Autosport. 

„Ale myslím si, že ztráta není tak velká a body a výsledky neodrážejí skutečný potenciál vozů.“

Nepotřebuji po sobě zanechávat odkaz, říká Vettel

Nepotřebuji po sobě zanechávat odkaz, říká Vettel

„Pokud máte auto dost rychlé na to, abyste potenciálně získalo pole position, máte celkově dobré auto. V závodě jsme nebyli tak rychlí jako oni, ale neskončili jsme se ztrátou 20 sekund. Seb byl na konci závodu docela blízko, a pokud se podíváte na deltu, průměr času na kolo v závodě, je to významné, ale stále je to málo.“

„Myslím, že je to něco, na čem se můžeme snažit v blízké budoucnosti pracovat a ztrátu dohnat.“

S Binottem souhlasí také Leclerc. „Když se podívám na první, druhý, třetí trénink, které samozřejmě nejsou moc reprezentativní, a kvalifikaci, tak jsem byl zklamaný, protože v autě jsem se cítil skvěle. Plně souhlasím s Mattiem. Myslím, že v autě byl určitě potenciál pro zisk pole position a já všechny své šance zahodil nárazem do zdi.“ 

Hamilton: Je brzy na to říkat, že bojuji jen s Bottasem

Hamilton: Je brzy na to říkat, že bojuji jen s Bottasem

Podle Leclerca pak páté místo bylo maximem. „Je to moje chyba, přebírám odpovědnost. Je to trochu zklamání, ale na druhou stranu si myslím, že jsou nějaké pozitivní věci z tohoto víkendu. Kvalifikační tempo bylo rozhodně silnější než v Číně a závodní tempo bylo také velmi blízko k Mercedesu.“ 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Russell už zažil těžké roky, proto situaci u Williamsu zvládá

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.