Mercedes je rychlejší, ale jen o trochu, říká Binotto

Podle šéfa Ferrari Matia Binotta má Mercedes aktuálně rychlejší vůz, ale ne o tolik, jak se může zdát při pohledu na výsledky a situaci v šampionátu.
Mercedes je rychlejší, ale jen o trochu, říká Binotto

Mercedes získal v prvních čtyřech závodech dvě dvojitá vítězství, což se zatím žádnému týmu v historii nepovedlo. Má také na kontě více dvojitých vítězství než za celou loňskou sezónu.

Na druhou stranu minimálně v Bahrajnu přišel Mercedes k vítězství jako slepý k houslím. Nebýt technické závody, Leclerc by závod vyhrál. V Baku by zase možná stál na pole position, ale v prostřední části kvalifikace boural.

„Čtyři závody v sezóně, žádné vítězství pro Ferrari, čtyři vítězství pro Mercedes. Není pochyb o tom, že jsou velmi silní, a určitě mají, řekněme, o trochu lepší auto,“ řekl Binotto pro Autosport. 

„Ale myslím si, že ztráta není tak velká a body a výsledky neodrážejí skutečný potenciál vozů.“

„Pokud máte auto dost rychlé na to, abyste potenciálně získalo pole position, máte celkově dobré auto. V závodě jsme nebyli tak rychlí jako oni, ale neskončili jsme se ztrátou 20 sekund. Seb byl na konci závodu docela blízko, a pokud se podíváte na deltu, průměr času na kolo v závodě, je to významné, ale stále je to málo.“

„Myslím, že je to něco, na čem se můžeme snažit v blízké budoucnosti pracovat a ztrátu dohnat.“

S Binottem souhlasí také Leclerc. „Když se podívám na první, druhý, třetí trénink, které samozřejmě nejsou moc reprezentativní, a kvalifikaci, tak jsem byl zklamaný, protože v autě jsem se cítil skvěle. Plně souhlasím s Mattiem. Myslím, že v autě byl určitě potenciál pro zisk pole position a já všechny své šance zahodil nárazem do zdi.“ 

Podle Leclerca pak páté místo bylo maximem. „Je to moje chyba, přebírám odpovědnost. Je to trochu zklamání, ale na druhou stranu si myslím, že jsou nějaké pozitivní věci z tohoto víkendu. Kvalifikační tempo bylo rozhodně silnější než v Číně a závodní tempo bylo také velmi blízko k Mercedesu.“ 

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Russell už zažil těžké roky, proto situaci u Williamsu zvládá

Témata článku: , ,

Aktuality

19:28 | Ve F1 se McLarenu nedaří, v IndyCar právě Felix Rosenqvist získal pro tým pole position. 
9:38 | Franco Colapinto vyhrál sprint F3, ale byl diskvalifikován kvůli porušení technických pravidel (u všech tří vozů MP Motorsport). Z vítězství se tak dodatečně raduje O'Sullivan. 
9:09 | Alonso, Russell, Hülkenberg, Albon a Cunoda porazili své týmové kolegy ve všech letošních kvalifikacích. 

GP Austrálie 2023

Pátek 31. března 2023
1. trénink Verstappen
2. trénink Alonso
Sobota 1. dubna 2023
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Verstappen
Neděle 2. dubna 2023
Závod 07.00