Mercedes je rád, že se vrátil na vítěznou vlnu

Vítěze Velké ceny Číny Lewise Hamiltona zklamalo, že se závod dojel za safety carem. Jeho týmový kolega od Mercedesu Nico Rosberg, který dojel na druhé pozici, se po závodě nechal slyšet, že do toho dal všechno.
Mercedes je rád, že se vrátil na vítěznou vlnu

Nebyla to tentokrát bitva o vítězství až do posledních metrů, Hamilton však rozhodnutí vyslat na trať v závěru safety car z bezpečnostního hlediska chápe. O výjezd zpomalovacího vozu se postaral Max Verstappen, který pár kol před cílem odstavil své toro rosso.

„Safety car nikomu nepomohl,” řekl Brit. „Není to žádné vyvrcholení, když máte tak dobrý závod. Důležité ale je, že nikdo nebyl zraněn a všechny vozy dojely v pořádku.”

„Tým odváděl skvělou práci. Zlepšili jsme naši rychlost a zlepšili se, takže jsem opravdu spokojen a šťastný, že jsme dnes odvedli takovou práci.”

Klepněte pro větší obrázek

Rosberg v cíli uznal, že dnes na Hamiltona neměl. Odvedl podle svých slov maximum. „Tak to je,” řekl Němec.

„Dal jsem do toho všechno. Snažil jsem se stáhnout ztrátu na Lewise, trochu zariskovat, ale nevyšlo to.”

„Jsme rádi za náskok na Ferrari potom, co nás v Malajsii porazili. Pro tým je takový dobrý comeback důležitý.”

S dvojitým vítězstvím Mercedesu v Číně je spokojen také šéf týmu Toto Wolff, podle kterého je to skvělá odpověď na porážku z Malajsie.

„Trochu jsme se obávali, jak dlouho vydrží měkká směs pneumatik, ale rychlost byla dobrá,” řekl Wolff. „Nakonec jsme vydrželi déle než Ferrari s několika působivými koly, které Lewis předvedl na konci stintu. Na obou směsích pneumatik byla dnes naše rychlost dobrá. Bylo to zasloužené vítězství.”

Foto: Getty Images / Clive Mason, Dan Istitene

Další článek: Výsledky tipovací soutěže po GP Číny

15:06 | Změny DRS zóny v Imole. Detekční bod se přesouvá z 40 metrů za 18. zatáčkou do 20 metrů před 17. zatáčkou. Aktivační bod z cílové rovinky na 60 metrů před 19. zatáčkou
11:33 | Stefano Domenicali pro Autosport vyloučil, že by F1 přešla v budoucnu na dvoudenní formát víkendu. Pro promotéry a prodej vstupenek to není výhodné.
11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.00–12.00
2. trénink 14.30–15.30
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00