Mercedes je přesvědčený, že je možné nastavit určitou formu stropu na výdaje

Rozpočtový strop ve formuli 1 pravděpodobně nebude v původně uvažované formě, ale sportovní šéf Mercedesu slibuje, že dojde k omezení výdajů tak, aby velké týmy nemohly utrácet libovolně.
Mercedes je přesvědčený, že je možné nastavit určitou formu stropu na výdaje

Malé týmy velmi rozzlobilo, že ty velké smetly ze stolu rozpočtový strop, na kterém se původně všichni dohodli pro rok 2015. Proto poslaly varovný dopis FIA, že bude zodpovědná za finanční katastrofu, a naznačily možnost, že dochází k porušování zákonů.

„Zjistili jsme, že některé ostatní velké týmy touto cestou jít nemůžou,“ vysvětloval Wolff Independentu. „Ferrari je dobrým příkladem, protože mají všechno – silniční auta a formuli 1 – v jedné entitě, takže je těžké všechno kontrolovat.“

Před tím varoval i Red Bull, že u týmů spojených s automobilkami by nebylo možné kontrolovat, jestli nedochází k přesunu některých nákladů do silniční divize a jejich skrývání před rozpočtovým stropem.

Wolff si přesto myslí, že je možné nastavit určitou formu stropu, která znemožní nekonečný růst rozpočtů.

„Nemá smysl jít proti dvěma nebo třem velkým týmům, takže cesta vede přes sportovní a technická pravidla. Hledáme to nejlepší řešení, za pár dní se sejdeme (1. května) a pokusíme se implementovat, co bude možné.“

„Hledáme strop, abychom nerozjeli válku v utrácení s ostatními týmy, a abychom šli dolů, aby se zmenšil rozdíl mezi menšími a většími stájemi.“

Čtyři týmy varují FIA před finanční katastrofou a porušováním zákonů

Čtyři týmy varují FIA před finanční katastrofou a porušováním zákonů

Další článek: Po prvním závodě nastoupil Magnussen obvyklou křivku učení

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.