Mercedes je přesvědčený, že je možné nastavit určitou formu stropu na výdaje

Rozpočtový strop ve formuli 1 pravděpodobně nebude v původně uvažované formě, ale sportovní šéf Mercedesu slibuje, že dojde k omezení výdajů tak, aby velké týmy nemohly utrácet libovolně.
Mercedes je přesvědčený, že je možné nastavit určitou formu stropu na výdaje

Malé týmy velmi rozzlobilo, že ty velké smetly ze stolu rozpočtový strop, na kterém se původně všichni dohodli pro rok 2015. Proto poslaly varovný dopis FIA, že bude zodpovědná za finanční katastrofu, a naznačily možnost, že dochází k porušování zákonů.

„Zjistili jsme, že některé ostatní velké týmy touto cestou jít nemůžou,“ vysvětloval Wolff Independentu. „Ferrari je dobrým příkladem, protože mají všechno – silniční auta a formuli 1 – v jedné entitě, takže je těžké všechno kontrolovat.“

Před tím varoval i Red Bull, že u týmů spojených s automobilkami by nebylo možné kontrolovat, jestli nedochází k přesunu některých nákladů do silniční divize a jejich skrývání před rozpočtovým stropem.

Wolff si přesto myslí, že je možné nastavit určitou formu stropu, která znemožní nekonečný růst rozpočtů.

„Nemá smysl jít proti dvěma nebo třem velkým týmům, takže cesta vede přes sportovní a technická pravidla. Hledáme to nejlepší řešení, za pár dní se sejdeme (1. května) a pokusíme se implementovat, co bude možné.“

„Hledáme strop, abychom nerozjeli válku v utrácení s ostatními týmy, a abychom šli dolů, aby se zmenšil rozdíl mezi menšími a většími stájemi.“

Čtyři týmy varují FIA před finanční katastrofou a porušováním zákonů

Čtyři týmy varují FIA před finanční katastrofou a porušováním zákonů

Diskuze (4) Další článek: Po prvním závodě nastoupil Magnussen obvyklou křivku učení
15:41 | V únoru proběhne ve Švédsku Závod šampionů. Tým Finska budou tvořit Valtteri Bottas a Mika Häkkinen.
15:17 | Na zadních křídlech, helmách a overalech jezdců Red Bullu a AlphaTauri se tento víkend objeví logo značky Acura. Je to obchodní značka, kterou používá Honda v USA.
23:58 | Podle webu RACER bude Nico Hülkenberg v pondělí na okruhu Barber testovat vůz McLarenu pro IndyCar.
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00