Mercedes je před námi, ale možná to bude těsné, odhaduje Verstappen

Páteční tréninky ovlivnilo špatné počasí, takže je ještě těžší odhadnout rozložení sil než obvykle. Ve druhém tréninku zajel nejrychlejší čas Gasly, ale bylo to na začátku tréninku.
Mercedes je před námi, ale možná to bude těsné, odhaduje Verstappen

Gasly zajel svůj čas na měkkých pneumatikách. Verstappen i Hamilton měli tvrdší pneumatiky. Jezdec Red Bullu je zatím spokojený.

„Myslím, že pro nás je hlavní věc, že ​​jsme byli v prvním i druhém tréninku silní,“ řekl Pierre Gasly.

„Byli jsme silní na suchu i na mokru. Zatím jsem s autem po několika kolech, které jsme odjeli, spokojený.“ 

„Myslím, že Mercedes byl v obou trénincích velmi rychlý. U Ferrari si nemyslím, že ukázali své skutečné tempo. Víme, že v kvalifikaci budou tam.“

„Zítra to podle mě bude docela těsné, ale  pokud budou podmínky stejné jako dnes, tak o tom nemá smysl přemýšlet.“ 

Podle Verstappena tým zkoušel pár věcí. S vozem nebyl v prvním tréninku tak spokojeným jako jeho týmový kolega. Dvakrát navíc skončil v hodinách.

„Myslím, že je důležité tyto věci vyzkoušet. Ve druhém tréninku to už bylo dobré. Můj vůz měl opět dobré vyvážení, takže to vypadá, že jsme konkurenceschopní. Stále očekávám, že Mercedes bude trochu před námi. Bude to zajímavý den. Samozřejmě je těžké to říct, ale myslím, že je to docela těsné.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Váš názor Další článek: Druhý trénink ovlivnil déšť. Nejrychlejší Gasly, Albon boural
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
5. prosince | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00