Mercedes je podle Ricciarda letos zranitelnější

Stříbrné šípy jsou o něco slabší než v předcházejících sezonách. Přesto však v současnosti mají nad ostatními stále mírně navrch.
Mercedes je podle Ricciarda letos zranitelnější

Mercedes v posledních čtyřech sezonách vyhrál, co se dalo. Mistrovství světa jezdců i Pohár konstruktérů pokaždé připadly právě německo-britskému týmu. Letos svádí velmi vyrovnanou bitvu s Ferrari.

Ročník 2018 se pro Mercedes vskutku zdá být těžším než předešlé ročníky. Projevilo se to i v několika pochybeních po stránce strategie. Také to se podepsalo na faktu, že v čele šampionátu se nyní drží Sebastian Vettel. Mírné změny v rozložení sil si všiml i pilot Red Bullu Daniel Ricciardo.

„Nejsou tak dominantní jako v posledních letech. Vždycky je otázkou času, než se dostaví slabší období. Řekl bych, že pořád mají nejlepší auto na roštu, ale v některých oblastech ukázali i slabiny.

Ve srovnání s dřívějškem se zdají být zranitelnější. Stále jsou ale velmi silným týmem a není snadné je porazit,“ přiznává Ricciardo.

O šancích svých, respektive šancích Red Bullu, Ricciardo mluví zdrženlivě. Uvědomuje si, že Mercedes a Ferrari jsou vpředu:

„Nemyslím si, že máme dostatečnou ryzí rychlost na to, abychom se zapojili do boje o titul. Řekl bych, že se s Maxem zbytečně vzájemně obíráme o body. Lewis a Seb sbírají veškerá vítězství ve svých týmech.

Máme na to, abychom přidali další vítězství, ale na některých tratích se musíme zlepšit. Nezbývá než doufat, že nám to skutečně půjde tam, kde to čekáme. Pokud z Budapešti odjedeme s pátým a šestým místem, budeme pěkně naštvaní.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Přístup jezdců k fanouškům možná zašel daleko, říká Webber

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
13:04 | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00