Mercedes je podle Ricciarda letos zranitelnější

Stříbrné šípy jsou o něco slabší než v předcházejících sezonách. Přesto však v současnosti mají nad ostatními stále mírně navrch.
Mercedes je podle Ricciarda letos zranitelnější

Mercedes v posledních čtyřech sezonách vyhrál, co se dalo. Mistrovství světa jezdců i Pohár konstruktérů pokaždé připadly právě německo-britskému týmu. Letos svádí velmi vyrovnanou bitvu s Ferrari.

Ročník 2018 se pro Mercedes vskutku zdá být těžším než předešlé ročníky. Projevilo se to i v několika pochybeních po stránce strategie. Také to se podepsalo na faktu, že v čele šampionátu se nyní drží Sebastian Vettel. Mírné změny v rozložení sil si všiml i pilot Red Bullu Daniel Ricciardo.

„Nejsou tak dominantní jako v posledních letech. Vždycky je otázkou času, než se dostaví slabší období. Řekl bych, že pořád mají nejlepší auto na roštu, ale v některých oblastech ukázali i slabiny.

Ve srovnání s dřívějškem se zdají být zranitelnější. Stále jsou ale velmi silným týmem a není snadné je porazit,“ přiznává Ricciardo.

O šancích svých, respektive šancích Red Bullu, Ricciardo mluví zdrženlivě. Uvědomuje si, že Mercedes a Ferrari jsou vpředu:

„Nemyslím si, že máme dostatečnou ryzí rychlost na to, abychom se zapojili do boje o titul. Řekl bych, že se s Maxem zbytečně vzájemně obíráme o body. Lewis a Seb sbírají veškerá vítězství ve svých týmech.

Máme na to, abychom přidali další vítězství, ale na některých tratích se musíme zlepšit. Nezbývá než doufat, že nám to skutečně půjde tam, kde to čekáme. Pokud z Budapešti odjedeme s pátým a šestým místem, budeme pěkně naštvaní.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (6) Další článek: Přístup jezdců k fanouškům možná zašel daleko, říká Webber