Mercedes je ochotný obětovat čtvrté místo ve prospěch příští sezóny

Letošní sezóna je z pohledu Mercedesu GP tak nevydařená, že ztráta jedné pozice v šampionátu není důležitá. Klíčové je věnovat maximální úsilí úspěchu v následujícím roce.

"Všichni jsme velmi soutěživí, chceme se udržet před Renaultem," řekl Ross Brawn o současnému největším soupeři Mercedesu pro Autosport. "Není pochyb o tom, že bychom byli velmi zklamaní, pokud bychom skončili za Renaultem, ale máme v plánu být mnohem lepší příští rok. A pokud byste se mě zeptali, jestli chci být příští rok mnohem silnější a letos zapomenout na Renault, odpověděl bych ano."

Mercedesu se v posledních závodech dařilo odrážet útoky francouzského rivala a v současnosti před ním disponuje náskokem 33 bodů. Ten není v bojích pod stupni vítězů zanedbatelný, ale jistotu Němcům také nedává.

"Ať už jsme čtvrtí nebo pátí, upřímně, jsou to místa, na kterých být nechceme," konstatoval Brawn. "Nevykládejte si to špatně, pátý být nechci a uděláme vše, co je v našich silách, ale to vše neohrozí úsilí, které věnujeme vozu pro příští rok."

Další článek: Citroën by uvítal setrvání Räikkönena v rallye, rozhodnutí musí přijít brzy

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.