Mercedes: Je nemožné říct, jak dobře jsme připraveni

Představitelé týmu Mercedes odmítají přijmout roli favorita úvodu sezóny a trvají na tom, že se pravda ukáže až v Melbourne.
Mercedes: Je nemožné říct, jak dobře jsme připraveni

Například Force India věří, že na čelo teď patří všechny týmy s motorem Mercedes. Šéf německých agregátů Andy Cowell ale zůstává opatrný.

"Jsme opatrní, obezřetní a snažíme se neusmívat pro vzdálenost, kterou jsme odjeli v Bahrajnu, nebo z výkonnosti, kterou jsme měli," řekl pro Autosport. "Usmíváme se pro milisekundy, ale pak hodně přemýšlíme a tvrdě pracujeme, abychom pochopili všechny problémy."

"Je nemožné říct, jak jsme připraveni. A je to pokračující a neúnavná snaha dosáhnout víc, učit se a zajistit, abyste během závodního víkendu minimalizovali rizika."

"Takže se hodně snažíme se zaměřením na Melbourne, ale uspokojení z šampionátu může komukoliv z nás přinést až poslední závod."

Cowell také připomněl, že dojmy ze zimních testů často neodpovídají realitě prvního závodu.

"V Melbourne často míváme překvapení. Viděli jsme vozy trápit se se závodní vzdáleností v předsezónních testech, ale pak dokončily první závod na pódiu. Viděli jsme to nesčetněkrát a může se to stát znovu."

"Melbourne je velmi vzrušující krok do tohoto nového světa hybridní formule 1. Já opravdu nevím, jak to dopadne."

Podle Cowella je nemožné v testech odhalit vše. "Říká se, že čert tkví v detailech a v tom, čeho jsme si nevšimli, nebo co jsme neobjevili v testech. Snad jsme objevili většinu věcí, protože 18 tisíc kilometrů v testech s motory Mercedes odkrylo hodně problémů."

"Ale odkrylo to vše? Nikdy. Není možné, že bychom přišli na všechny problémy."

Další článek: První závody budou pro týmy Mercedesu luxusní, věří Mallya

9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.
19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz
15. června | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00