Mercedes je na Austrálii připravený, hlásí Rosberg

Stáj z Brackley vstupuje do nové sezónu znovu jako hlavní favorit.
Mercedes je na Austrálii připravený, hlásí Rosberg

Nico Rosberg se těší na úvodní závod nové sezóny, Velkou cenu Austrálie. Mercedes totiž po úspěšné zimě jede do Melbourne dobře připravený.

Němec je držitelem nejrychlejšího času předsezónních testů v Barceloně, nemá proto pochyb o výkonnosti letošního W06, nástupce vítězného modelu z roku 2014.

„Byla to pro nás skvělá zima,“ řekl. „Zahájili jsme ve velkém stylu s minimem technických problémů a najížděli jsme kilometry, což bylo skvělé a důležité. Teď jsme byli schopni vyždímat z auta maximální výkonnost.

Ještě nejsem stoprocentně spokojený, víme ale, co je třeba udělat, což je důležité. A proto jsem si jistý, že na to budeme v Austrálii schopni pořádně šlápnout.“

Rosberg rovněž přiznal, že pro něj absolutně nejrychlejší čas znamenal jistou psychickou vzpruhu.

„Jsem rád, že jsem byl nejrychlejší. Je to lepší než nebýt nejrychlejší! Samozřejmě to nic moc neznamená, ale dává mi to něco málo navíc. Takže se to vždycky hodí.“

Další článek: Vettel očekává bitvu s Williamsem a Red Bullem

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
26. února | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna