Mercedes: Je dobře, že se díky našim jezdcům diskutuje o pneumatikách

Ředitel Mercedesu Nick Fry podpořil Michaela Schumachera. Každý pilot má právo vyjádřit názor na pneumatiky a otevřít tím veřejnou debatu.
Mercedes: Je dobře, že se díky našim jezdcům diskutuje o pneumatikách

Schumacher se jako jediný z jezdců postavil proti Pirelli a otevřeně kritizuje vlastnosti pneumatik. Vedení Mercedesu s ním názor sice nesdílí, ale podporuje individuální myšlení svých jezdců.

O pneumatikách a Schumacherově kritice hovořil v Barceloně ředitel stáje Nick Fry, protože šéf týmu Ross Brawn zůstal kvůli nevolnosti doma. "Pirelli moc dobře umí vyrobit pneumatiky jakékoliv specifikace, ale bylo vedeno k produkci pneumatik, které teď máme," připomněl.

"V médiích se teď debatovalo, jestli je to pro formuli 1 správná cesta a jestli by pneumatiky měly mít výdrž, která by jezdcům umožňovala jízdu naplno po celý závod. Tak to evidentně vidí Michael, zatímco větší citlivost pneumatik vyhovuje našemu druhému jezdci Nicovi Rosbergovi."

"Jako tým nemáme žádný problém s tím, že má jeden z našich jezdců určitý názor a druhý jezdec jiný. Podle mě je to zdravá debata a je to otázka pro formuli 1, jestli potřebujeme pneumatiky, které máme, nebo mají být jako dřív a umožňovat jízdu naplno po celou dobu."

"Je to otázka pro týmy a pořadatele. My podporujeme Michaela v tom, aby na to měl svůj vlastní názor. Nemusí to být stejný názor, jako má druhý jezdec, ale je to naprosto platný a inteligentní názor."

Ovšem Schumacher je se svým názorem na pneumatiky v paddocku osamocen, takže nelze očekávat, že by bylo Pirelli požádáno o změny.

Další článek: Čtyři vítězové ve čtyřech závodech - to má být pro formuli 1 špatně?!