Mercedes je blízko podpisu nové Concordské dohody

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn je přesvědčený, že stuttgartská automobilka brzy dosáhne dohody s Berniem Ecclestonem a zaváže se k účasti ve formuli 1 na příštích osm let.
Mercedes je blízko podpisu nové Concordské dohody

Mercedes se jako jediný z velkých týmů nedokázal dohodnout s Ecclestonem na podmínkách soutěžení ve formuli 1 od příštího roku, ale to by se mělo brzy změnit.

Brawn stojí mezi Ecclestonem a vedením automobilky, najít společnou řeč není snadné. Vůle Mercedesu setrvat ve formuli 1 tu podle něj určitě je. "Není o ní pochyb," řekl. "Jak víte, vedeme těžká jednání. Jsem optimista, že je dokážeme brzy uzavřít. Evidentně jde o velký závazek. Myslím si, že je Mercedes formuli 1 velmi oddaný."

Francouzská média přinesla před časem spekulaci, že by se Mercedes mohl z formule 1 částečně stáhnout a svůj tým provozovat jen pod značkou AMG. Brawn to ale odmítl komentovat.

Vysvětlil, že jednání s Ecclestonem trvají tak dlouho, protože jde o dlouhodobé závazky. "Bernieho nová dohoda je do konce roku 2020, takže žádá od týmu závazky na osm let. Takže nová Concordská dohoda je na poměrně dlouhou dobu. Pracujeme s Berniem na nalezení nejlepšího řešení a myslím, že jsme blízko," uzavřel.

Další článek: Massa v Monze naplnil očekávání Ferrari, ale připomněl se také Pérez

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10