Mercedes hledá zkušeného jezdce, oznámí ho zřejmě až v lednu

Schumachera ne a ne vyloučit.
Mercedes Grand Prix je poslední top tým, který stále ještě nemá jasno ve svém jezdeckém složení pro příští sezónu. Tým Rosse Brawna hledá zkušeného jezdce a navzdory původním plánům bude mít Nico Rosberg týmového kolegu zřejmě až v lednu.

"Pracujeme na tom," řekl ředitel týmu Nick Fry pro Autosport. "V tuto chvíli nemáme co říct. Možná něco oznámíme před Vánocemi, ale pravděpodobnější je, že to bude až na začátku ledna."

Jedním z favoritů na zisk druhé sedačky byl Kimi Räikkönen. Ten by k týmu přinesl jeden jezdecký titul mistra světa, ale rozhodl se odejít do rallye.

"Samozřejmě se kvůli tomu věci změnily, protože Kimi byl na seznamu a je to někdo, s kým jsme jednali. Na seznamu už není a my jednáme s ostatními," uvedl Fry.

V souvislosti s Mercedesem se neustále vrací jméno Michaela Schumachera. A tým se tomu nebrání, takže si buď užívá reklamu v podobě tohoto lichotivého spojení, nebo, což je méně pravděpodobné, s ním skutečně jedná o angažmá.

"Jednáme s několika různými jezdci," odpověděl Fry na otázku, zda je Schumacher také na seznamu. Na opakovanou otázku, zda je Schumacher jedním z jezdců, s kterými Mercedes jedná, odvětil Fry stejně vyhýbavě: "S několika jezdci..."

Formuli 1 se ale podle něj hodí každý šampión. "Ať už je to Michael nebo jiný bývalý mistr světa, přidává to na zajímavosti," řekl. "Může někdo, komu je 40 nebo 41 let, závodit proti někomu, komu je 24 let?"

"V jiných sportech lidé ukázali, že jsou velmi schopní i v tomto věku. Myslím, že by to byl další velmi fascinující aspekt. Je jedno, jestli to je Michael nebo Jacques (Villeneuve), nebo jsem si nedávno dělal srandu s Mikou (Häkkinenem), že by možná mohl přijít on."

Celkem tým diskutuje se "třemi nebo čtyřmi" piloty, dodal Fry. Národnost při výběru nehraje žádnou roli, protože jednoho Němce pod smlouvu Mercedes už má, což mu stačí. Rozhodně však musí být zkušený a schopný.

"Letos jsme myslím velmi jasně viděli, že je třeba mít dva jezdce schopné bodovat v každém závodě," řekl Fry. "Důvod, proč jsme vyhráli šampionát konstruktérů, je přesně tenhle. Body jsme získávali téměř v každém závodě a to je nutné."

"S nedostatkem testování můžete jen těžko očekávat, že to dokáže mladší jezdec. Nejvýše v našem seznamu jsou jezdci se zkušenostmi z formule 1."
Další článek: Týmy se dohodly na společné prezentaci nových vozů

20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.
11:27 | Osmihodinovka v Portimau odstartuje v neděli ve 12:00. Přímý přenos vysílá Eurosport 2 od 15:00 do 18:30, závěr závodu poté nabídne Eurosport 1 od 18:30 do 20:30. Komentují Jiří Šlégl a Martin Straka...
12. června | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
12. června | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00