Mercedes hledá zkušeného jezdce, oznámí ho zřejmě až v lednu

Schumachera ne a ne vyloučit.
Mercedes Grand Prix je poslední top tým, který stále ještě nemá jasno ve svém jezdeckém složení pro příští sezónu. Tým Rosse Brawna hledá zkušeného jezdce a navzdory původním plánům bude mít Nico Rosberg týmového kolegu zřejmě až v lednu.

"Pracujeme na tom," řekl ředitel týmu Nick Fry pro Autosport. "V tuto chvíli nemáme co říct. Možná něco oznámíme před Vánocemi, ale pravděpodobnější je, že to bude až na začátku ledna."

Jedním z favoritů na zisk druhé sedačky byl Kimi Räikkönen. Ten by k týmu přinesl jeden jezdecký titul mistra světa, ale rozhodl se odejít do rallye.

"Samozřejmě se kvůli tomu věci změnily, protože Kimi byl na seznamu a je to někdo, s kým jsme jednali. Na seznamu už není a my jednáme s ostatními," uvedl Fry.

V souvislosti s Mercedesem se neustále vrací jméno Michaela Schumachera. A tým se tomu nebrání, takže si buď užívá reklamu v podobě tohoto lichotivého spojení, nebo, což je méně pravděpodobné, s ním skutečně jedná o angažmá.

"Jednáme s několika různými jezdci," odpověděl Fry na otázku, zda je Schumacher také na seznamu. Na opakovanou otázku, zda je Schumacher jedním z jezdců, s kterými Mercedes jedná, odvětil Fry stejně vyhýbavě: "S několika jezdci..."

Formuli 1 se ale podle něj hodí každý šampión. "Ať už je to Michael nebo jiný bývalý mistr světa, přidává to na zajímavosti," řekl. "Může někdo, komu je 40 nebo 41 let, závodit proti někomu, komu je 24 let?"

"V jiných sportech lidé ukázali, že jsou velmi schopní i v tomto věku. Myslím, že by to byl další velmi fascinující aspekt. Je jedno, jestli to je Michael nebo Jacques (Villeneuve), nebo jsem si nedávno dělal srandu s Mikou (Häkkinenem), že by možná mohl přijít on."

Celkem tým diskutuje se "třemi nebo čtyřmi" piloty, dodal Fry. Národnost při výběru nehraje žádnou roli, protože jednoho Němce pod smlouvu Mercedes už má, což mu stačí. Rozhodně však musí být zkušený a schopný.

"Letos jsme myslím velmi jasně viděli, že je třeba mít dva jezdce schopné bodovat v každém závodě," řekl Fry. "Důvod, proč jsme vyhráli šampionát konstruktérů, je přesně tenhle. Body jsme získávali téměř v každém závodě a to je nutné."

"S nedostatkem testování můžete jen těžko očekávat, že to dokáže mladší jezdec. Nejvýše v našem seznamu jsou jezdci se zkušenostmi z formule 1."
Diskuze (22) Další článek: Týmy se dohodly na společné prezentaci nových vozů
17:24 | Kvjat odjel 118 kol ve Fioranu v rámci testů pro Pirelli. Giovinazzi včera 124 kol. Testovalo se na mokré trati.
14:05 | Kvjat ve Fioranu jezdí s Ferrari. Testuje pro Pirelli.
10:29 | Williams Grand Prix Holdings klesly celkové tržby ze 167,4 mil. na 166,2 milionů a zisk z 15,5 na 10,8 milionů liber.
10:29 | Tým Williams vloni vydělal 125,6 milionů liber (předloni to bylo 116,7 milionů). Za nárůstem jsou zřejmě peníze od… odkaz
10:20 | Pro GP Francie nominovalo Pirelli ultraměkkou, superměkkou a měkkou směs.

GP Ázerbájdžánu 2018

Pátek 27. dubna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 28. dubna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. dubna 2018
Závod 14.10