Mercedes: Hamilton staví do lepšího světla Rosberga a Schumachera

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn se raduje z angažování Lewise Hamiltona nejen díky jeho výsledkům, ale také proto, že zasadil výkony ostatních jezdců do kontextu.
Mercedes: Hamilton staví do lepšího světla Rosberga a Schumachera

Hamilton přišel do Mercedesu z McLarenu a týmu přináší nejen početné body. "Myslím, že je motivací, čistě díky skutečnosti, že máme referenci," vysvětloval Brawn Autosportu. "Vždy jsem byl fanouškem Nica a tvrdě jsem bojoval, abychom mu prodloužili smlouvu."

"Teď mám pocit, že mi bylo dáno za pravdu, když je Lewis v týmu, protože lidé říkají, jak dobrý je Nico, a my jsme to tak viděli vždy. Ale Lewis je také skvělou referencí pro tým, je skvělým jezdcem, u něhož víte, že čistě díky svým schopnostem patří na vrchol."

Tým v Brackley teď ví, že případné neúspěchy nemůže svádět na své piloty. "Jestli nebudeme naplňovat své ambice, tak ne kvůli jezdcům," konstatoval Brawn. "Ztráceli bychom jedině proto, že jsme nepostavili dost dobré auto, nebo protože jsme jako tým nepracovali dost dobře. Takže to je skvělé."

Pozitivní srovnání Rosberga s osvědčeným Hamiltonem podle Brawna také svědčí o kvalitách Schumacherovy druhé kariéry.

"Myslím, že s Michaelem to byla trochu smůla, protože jsme tyto reference neměli. Michael občas zažíval s Nicem těžké časy. Bylo to proto, že Michael nebyl tak dobrý jako dřív? Nebo protože byl Nico lepší, než mu mnoho lidí přisuzovalo? Myslím, že teď všichni uznávají, že Nico byl lepší, než mu lidé přisuzovali."

Brawn může být s jezdeckou sestavou spokojený také proto, že nedochází k žádnému tření a že Hamilton není nijak zvlášť náročný.

"Ne, podle mě je celkem přímočarý. Každý jezdec je individuální osobnost a musíte vyladit svůj přístup, abyste vyhověli jednotlivci. Nebudu zacházet do detailů rozdílů, ale není to nic neobvyklého."

"Má svůj přístup a je to přístup, který funguje velmi dobře v rámci týmu a s lidmi, které jsme mu přidělili. Umí, má talent a všechno ostatní, co dělá, je určitě na úrovni, která mu umožní mít výsledky, až na to budeme mít auto."

Další článek: Co všechno přinesou nová pravidla v roce 2014

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.