Mercedes: Hamilton a Rosberg měli volné ruce. Jen jsme chtěli oba v cíli

Šéf týmu Mercedes Paddy Lowe vysvětlil, že neměl v úmyslu aplikovat v Grand Prix Bahrajnu týmové příkazy určující pořadí jezdců v cíli.
Mercedes: Hamilton a Rosberg měli volné ruce. Jen jsme chtěli oba v cíli

Když se blížil návrat safety caru do boxů, k Hamiltonovi a Rosbergovi promluvil vysílačkou nezvykle přímo Lowe a požádal je, aby zajistili dojetí obou vozů do cíle. Chvíli se zdálo, že by se mohlo jednat o týmovou režii, která ukončí veškeré boje, ale nebylo tomu tak.

„Během safety caru jsem jim jen připomněl, že je to celé o dovezení auta domů,“ uvedl Lowe. „Ale neznamenalo to, aby nezávodili, jen to znamenalo, že je tu určitá hranice, která znamená poškození vozu a kterou nemají překračovat. Odvedli v tom perfektní práci.“

Piloti Mercedesu pak v závěrečných kolech svedli velmi napínavý souboj, přičemž si několikrát vyměnili pozice. Lowe říká, že z toho nervózní nebyl.

„Abych byl upřímný, moc mě to nestresovalo, protože vím, že jsou to velcí profesionálové. Jsou to zkušení jezdci, vědí, co je třeba.“

Průběh závodu pak podle Loweho ukázal, že rozhodnutí nedirigovat jezdce bylo správné.

„Představte si, že bychom jim třeba od druhého kola dali týmový příkaz, to by pro formuli 1 a filozofii Mercedesu v motorsportu byla hrozná věc.“

„Je to něco, co dlužíme sami sobě, co dlužíme tomuto sportu a jezdcům. Jsou to profesionálové a chcete jim dát příležitost závodit, což také dělají.“

Hamilton je v sedmém nebi, takhle si naposledy zazávodil na motokárách

Hamilton je v sedmém nebi, takhle si naposledy zazávodil na motokárách

Další článek: Bahrajn: Nejrychlejší kolo pro Rosberga, zastávka pro Hülkenberga

14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.
8. května | Poslední Nikita Mazepin dostal penalizaci 3 míst za zdržení Norrise v první části kvalifikace.