Mercedes hájí svou strategii ve třetí části kvalifikace

Sada čerstvých pneumatik navíc má prý v konečném důsledku větší cenu než pokus o vylepšení pozice v první desítce.
Mercedes hájí svou strategii ve třetí části kvalifikace

Stříbrné vozy se v Singapuru představily mimo jiné s novým designem výfuků, které nyní využívají tzv. Coandův efekt. Už v tréninku se ale ukázalo, že si tým s novinkami zatím neví úplně rady. Žádaný posun vpřed se tudíž v kvalifikaci nekonal. Michael Schumacher i Nico Rosberg se dostali do třetí části kvalifikace, v té už se ale na trati neukázali. Na roštu zítřejšího závodu se proto Schumacher postaví na deváté a Rosberg na desáté místo.

"Vzhledem k průběhu víkendu jsem s tímto výsledkem vcelku spokojen. Jistě, mohli jsme se pokusit posunout se ještě o jedno nebo dvě místa výš, byť by to nebylo snadné. Raději jsme se ale rozhodli od této možnosti upustit ve prospěch toho, že nyní máme pro závod o jednu čerstvou sadu pneumatik navíc. Pro tuto taktiku jsme se rozhodli už na konci třetího volného tréninku. Poté, co jsme viděli, kdo postoupil do třetí části kvalifikace, jsme se v našem rozhodnutí utvrdili. Doufejme, že této volby zítra dokážeme plně využít," řekl opatrně Schumacher.

Nico Rosberg, vítěz letošní Velké ceny Číny, strategii týmu kvituje a s kvalifikací je podobně jako Schumacher rovněž spokojen:

"Naše vylepšení fungují docela dobře, ačkoliv samozřejmě bude ještě nějakou dobu trvat, než se nám podaří celý balík úprav optimalizovat. Díky neúčasti v Q3 se nám pro závod otevírají nové možnosti. Můžeme si také vybrat, na které směsi vystartujeme, zda to bude sada měkkých, či superměkkých pneumatik. Závod by měl být zajímavý, tak uvidíme, jak se nám v něm povede."

Mírným optimistou, co se progresu týmu týče, je i Ross Brawn. "S aerodynamickými novinkami děláme pokroky, což je povzbuzující. Pro Michaela a Nika to byla první přiležitost si tyto úpravy na trati vyzkoušet. Chvilku proto trvalo, než nastavení získalo tu správnou formu. Vzhledem k vyrovnanosti druhé poloviny pole jsme se neúčastnili třetí části kvalifikace. Jsme rádi, že si zítra můžeme libovolně vybírat, co se pneumatik týče," řekl anglický stratég.

Další článek: Vettel: Měli jsme na pole position

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10