Mercedes GP potvrdil Nica Rosberga v roli závodního pilota

Na týmového kolegu si musí počkat.

Tým Mercedes Grand Prix dnes potvrdil angažování Nica Rosberga na místo závodního pilota pro rok 2010. Německý jezdec přišel do Brackley z týmu Williams.

"Jsem opravdu rád, že budu součástí znovuzrození Stříbrných šípů v roce 2010 jako pilot Mercedesu," uvedl Rosberg. "Žádná jiná značka ve formuli 1 nemá v motorsportu tak dlouhou a úspěšnou tradici."

"Jsem velmi hrdý, že budu jezdit pro tým Mercedesu a pracovat s Rossem Brawnem. Jsem motivovaný více než kdy jindy a nemůžu se dočkat, až začnu testovat s novým Stříbrným šípem a pojedu první závod sezóny 14. března 2010 v Bahrajnu."

Původně se měl Rosberg stát týmovým kolegou Jensona Buttona, ten ale z bývalého Brawnu GP přestoupil k McLarenu, a tak tým mohl dnes potvrdit pouze jednoho jezdce.

"Jsme nadšení, že můžeme v našem týmu Mercedes přivítat Nica Rosberga," uvedl Ross Brawn. "Velmi se těšíme na spolupráci s ním. Nico je velký talent a se čtyřmi roky zkušeností z formule 1 bude pro náš tým přínosem od samého začátku."

"Měl jsem to potěšení pracovat s jeho otcem Kekem během jeho kariéry ve formuli 1 a je skvělé, že jde Nico v jeho stopách. Sezóna 2009 byla ve formuli 1 Nicova nejlepší a těším se na jeho další vývoj s námi u Mercedesu příští rok."

Rosberg pomůže Mercedesu splnit neoficiální cíl, tým stuttgartské automobilky bude reprezentovat německý pilot.

"Nica jsem viděl závodit s Lewisem Hamiltonem na motokárách a později v podpůrném programu série DTM, znám ho od malička," řekl Norbert Haug. "Od začátku bylo zřejmé, že z něj bude závodní pilot a my jsme rádi, že po čtyřech letech u Williamsu bude jedním z našich jezdců u Mercedesu."

"Náš nový začátek je o to příjemnější, když máme v našich řadách tak talentovaného a sympatického jezdce, jakým je Nico. Nico má pozitivní ambice a my také. Společně chceme dosáhnout velkých úspěchů. Opravdu se těším na spolupráci s ním."

Diskuze (59) Další článek: Buttona čeká s Hamiltonem těžký souboj, říká překvapený Ecclestone
13:34 | Ferrari bude mít v Suzuce 10 sad superměkkých pneumatik. odkaz
24. září | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10