Mercedes GP: Nevíme, jestli budeme vyhrávat, ale vůz špatný není

Tým Rosse Brawna téměř jistě nebude dominovat úvodu sezóny jako loni, dokonce ani neví, jestli dokáže vítězit v závodech. Je si ale jistý, že vůz postavil dobrý.

"Věděli jsme, že loňské výkony nebude možné zopakovat," řekl Brawn pro Gazzettu dello Sport. "Nedokážeme říct, jestli tento vůz bude vítězit, ale víme, že není špatný."

"Měli jsme pár malých problémů, ale v Jerezu jsme se navzdory špatnému počasí už zlepšili, tým pokročil v tom, jak rozumí vozu a pneumatikám."

I když všichni považují probíhající testy v Barceloně za první reálné měření sil, ne všechny vozy jezdí v Montmelu ve specifikaci pro první závod v Bahrajnu. Brawn prozradil, že konečnou verzi svého difuzoru nasadí Mercedes GP právě až v Manamě.

Při předsezónním vývoji si šéf německé stáje nemůže vynachválit práci Michaela Schumachera. "Hodně nám pomáhá," řekl Brawn. "Michael pro mě vždy byl výbornou referencí. Máme dva nové jezdce, ale on není úplně nový. Je velmi precizní, jasně se vyjadřuje, ví, co chce a má velmi dobrý cit pro vůz."

"Ale tři roky byl mimo a za tu dobu se vozy hodně změnily. Musí proniknout do systému zcela nového týmu, musí poznat Rosberga a naučit se s ním spolupracovat."

Další článek: Smůla Virginu pokračuje, di Grassi si nehodou zkrátil čtvrteční test

11. dubna | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00