Mercedes, Ferrari a Red Bull se chystají na mimořádné testy pneumatik

Testy pneumatik pro příští rok měly před pár dny skončit. Nakonec ale proběhnou ještě jedny mimořádné.
Mercedes, Ferrari a Red Bull se chystají na mimořádné testy pneumatik

Pneumatiky pro příští rok měly být už hotové a jejich vývoj uzavřen. Týmy si však na konci června vyžádaly, aby měly pneumatiky v příštím roce širší pracovní okno. Pirelli provedlo úpravy, ale potřebuje dodatečné testy. Některé týmy (zmiňují se Racing Point a Williams) byly proti. Nakonec zasáhla FIA.

Hodil Todt vidle do pneumatikových plánů Mercedesu?

Hodil Todt vidle do pneumatikových plánů Mercedesu?

Dodatečné testy proběhnou 7. a 8. října v Barceloně, což je na pneumatiky poměrně náročný okruh. Testů se zúčastní Mercedes, Red Bull a Ferrari, které se nabídly.

Pro týmy je to s ohledem na nabitý kalendář poměrně velký logistický oříšek. Mercedes do testů nasadí Estebana Ocona, ve voze Red Bullu bude jezdit Jake Dennis. 

Pirelli obvykle vyžaduje, aby týmy nasadily závodní jezdce. Splní to jen Ferrari. Oba dva dny má jezdit Sebastian Vettel, který ihned po skončení testů odcestuje do Japonska na grand prix.

Všechny týmy pak dostanou v USA pro tréninky dvě sady pneumatik pro příští rok. Zatím není jasné, o jakou tvrdost půjde, ale zřejmě C3, což v Austinu odpovídá střední směsi.

Po Abú Dhabí pak proběhnou ještě klasické dvoudenní testy, kterých se zúčastní všech deset týmů. 

Další článek: Téma: Jak se Renault zbavil Nica Hülkenberga

4. dubna | Od 16:00 můžete na Youtube a FB formule 1 sledovat GP Monaka 1996.
2. dubna | Charles Leclerc, Alex Albon, George Russell, Lando Norris a Nicholas Latifi potvrdili, že se zúčastní o víkendu virtuální Velké ceny Vietnamu. Podrobnosti sledujte během víkendu na webu...
1. dubna | O případném odkladu Grand Prix Velké Británie se rozhodne do konce dubna...
31. března | Týmy zavřely své továrny na tři týdny. Fred Vasseur ale proto odkaz uvedl, že se může tato přesunutá letní přestávka kvůli úspoře nákladů prodloužit...