Mercedes doufá, že se dnes nebude opakovat situace z loňska

Mercedes neočekává, že by měl mít dnes problémy s pneumatikami. I když se v Monaku vloni trápil, výsledky včerejší kvalifikace poukazují na to, že letošní W03 bude trati celkem vyhovovat.
Mercedes doufá, že se dnes nebude opakovat situace z loňska

Nico Rosberg bude do Velké ceny Monaka startovat z první řady, Michael Schumacher po penalizaci přišel o pole position a odstartuje tak ze šestého místa. V loňském roce se však během GP Monaka oba jezdci potýkali s velkou degradací pneumatik. Pro letošek by ale tento problém měl být vyřešen.

"Rozhodně jsme se na závod dobře připravili a udělali jsme několik nastavení, abychom byli v lepší kondici a abychom se o pneumatiky starali lépe než vloni," říká mladší z pilotů. "To je důvod, proč mám s blížícím se závodem celkem uspokojivý pocit."

Schumacher svého týmového kolegu ještě doplnil: "Letos jsme naše auto už viděli. V úvodu sezony jsme zažili pár vrcholů i pádů, dokud jsme nepochopili, jak se musíme vypořádat s podmínkami. Teď ale víme, co se tady vyžaduje, takže by to už mělo být dobré."

Optimisticky se tváří i šéf týmu Ross Brawn. "Samozřejmě nemáme žádné záruky a celý tým je si vědom té možnosti. Vylepšili jsme něco z techniky, kterou používáme, abychom vyzkoušeli a posoudili to, jak na tom budeme s pneumatikami během závodu."

Brawn sice doufá, že většinu problémů tým už dokázal odstranit, neví však, jestli to bude v závodě stačit. "Abychom zjistili, jestli budeme dostatečně rychlí, musíme počkat a uvidíme. Nechceme ale zažít stejnou situaci jako vloni, kdy jsme po šesti nebo osmi kolech zničili zadní pneumatiky," dodává.

Další článek: Velký jeřáb blokoval závodní trať v Monaku

13:08 | K dotazům: W Series vysílá Sport 1 / 2. F1 TV Pro zatím ne (v programu to není).
13:06 | Delta nedelta, v Silverstonu bude 100 % fanoušků.
23. června | Ještě je to trochu daleko, ale pro závodní víkend se očekávají nižší teploty (kolem 24 °C) a hlavně déšť.
22. června | Nico Hülkenberg se oženil. Vzal si dlouholetou přítelkyni Egle Ruskyte.

GP Štýrska 2021

Pátek 25. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 26. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. června 2021
Závod 15.00