Mercedes dokončil převzetí svého týmu, je stoprocentním vlastníkem

Automobilka Mercedes završila proces, v rámci kterého koupila bývalý tým Brawn GP. Nyní je se společností Aaabar jeho výhradním majitelem.
Mercedes dokončil převzetí svého týmu, je stoprocentním vlastníkem

Na začátku února jsme vás informovali, že Mercedes vyplatí Rosse Brawna a získá od něj zbývající čtvrtinu v týmu z Brackley. Po necelém měsíci je tento proces u konce. Mercedes dnes oficiálně potvrdil, že Daimler AG a Aabar Investments PJS vlastní 100 procent týmu Mercedes GP.

24,9 procenta akcií týmu, které v rámci této operace prodal Ross Brawn a jeho partneři, si rozdělily Daimler a Aabar. Podíl Daimleru v týmu narostl z 45,1 na 60 procent a Aabar si polepšil z 30 na 40 procent. Německá automobilka má tedy většinu. "Tento majoritní podíl dokazuje naše odhodlání dlouhodobě se účastnit formule 1 a být úspěšní," komentoval šéf Daimleru Dieter Zetsche.

Ross Brawn už je tedy v Brackley jen zaměstnancem. "Spolu s ostatními členy vedení a zaměstnanci zůstávám dlouhodobě zcela oddaný našemu týmu," ujistil šéf stáje. Brawn získal tým za symbolickou cenu od Hondy na konci roku 2008, když japonská automobilka opustila formuli 1. Hned v následující sezóně s ním vyhrál oba šampionáty a prodal většinový podíl Mercedesu. Teď už mu ve stáji nepatří nic.

Diskuze (33) Další článek: Testy v Barceloně začnou podle původního plánu už 8. března
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.
15. ledna | Ferrari by mělo mít 17. února (den před testy) v Barceloně filmovací den.