Mercedes do konce roku očekává větší tlak ze strany soupeřů

Šéf Mercedesu Toto Wolff očekává, že tým bude muset v posledních třech závodech letošní sezóny formule 1 čelit dotahujícím se soupeřům, přičemž silně se v uplynulých závodech jevil zejména Red Bull.
Mercedes do konce roku očekává větší tlak ze strany soupeřů

Daniel Ricciardo dokázal v Singapuru rozdělit dvojici Mercedesu, když skončil na druhé pozici, pouze o půl sekundy za vítězným Nikem Rosbergem. Druhý pilot Mercedesu Lewis Hamilton byl v cíli třetí.

V Malajsii získal Red Bull dvojité vítězství, když vyhrál Ricciardo před Maxem Verstappenem. Rosberg skončil třetí a Hamilton po technické poruše nedokončil.

V Japonsku pak o dvojité vítězství piloty Mercedesu připravil Verstappen, který skončil druhý. Stejně jako v Singapuru vyhrál Rosberg a Hamilton byl třetí. Také v posledním závodě v Austinu měl Ricciardo namířeno na druhé místo, vyhlášení virtuálního safety caru však hrálo více do karet Rosbergovi.

„Je tu tlak od našich soupeřů, který v posledních několika závodech zesílí,“ řekl Wolff. „v Austinu jsme měli štěstí s (virtuálním) safety carem. Měli jsme rychlost, obzvlášť Daniel byl ale velmi rychlý, takže hrozba je tu vždy.“

Wolff: Pole vyrovnají stabilní pravidla, příští rok se vracíme na začátek

Wolff: Pole vyrovnají stabilní pravidla, příští rok se vracíme na začátek

„Čím déle necháte stejná pravidla, tím více se týmy budou zaměřovat na výkon. V posledních několika letech nedošlo z pohledu šasi k nějaké velké změně, takže Ferrari a zejména Renault odvedli velmi dobrou práci na motoru, čímž se nám přiblížili.“

Poslední tři závody sezóny rovněž rozhodnou o letošním mistrovi světa. Rosberg má v tuto chvíli na Hamiltona náskok 26 bodů, ve hře je přitom ještě 75 bodů.

„Oba jsou pod tlakem, ale každý jinak,“ dodává Wolff. „Nico byl velmi silný v Singapuru, Lewis v Malajsii, Nico zase v Japonsku a Lewis byl vpředu znovu v USA. Pořád se to mezi nimi přelévá, takže jsem opravdu zvědav, jak to od této chvíle bude dál.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Pirelli očekává, že v Mexiku bude překonána rychlost 366 km/h

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00