Mercedes do konce roku očekává větší tlak ze strany soupeřů

Šéf Mercedesu Toto Wolff očekává, že tým bude muset v posledních třech závodech letošní sezóny formule 1 čelit dotahujícím se soupeřům, přičemž silně se v uplynulých závodech jevil zejména Red Bull.
Mercedes do konce roku očekává větší tlak ze strany soupeřů

Daniel Ricciardo dokázal v Singapuru rozdělit dvojici Mercedesu, když skončil na druhé pozici, pouze o půl sekundy za vítězným Nikem Rosbergem. Druhý pilot Mercedesu Lewis Hamilton byl v cíli třetí.

V Malajsii získal Red Bull dvojité vítězství, když vyhrál Ricciardo před Maxem Verstappenem. Rosberg skončil třetí a Hamilton po technické poruše nedokončil.

V Japonsku pak o dvojité vítězství piloty Mercedesu připravil Verstappen, který skončil druhý. Stejně jako v Singapuru vyhrál Rosberg a Hamilton byl třetí. Také v posledním závodě v Austinu měl Ricciardo namířeno na druhé místo, vyhlášení virtuálního safety caru však hrálo více do karet Rosbergovi.

„Je tu tlak od našich soupeřů, který v posledních několika závodech zesílí,“ řekl Wolff. „v Austinu jsme měli štěstí s (virtuálním) safety carem. Měli jsme rychlost, obzvlášť Daniel byl ale velmi rychlý, takže hrozba je tu vždy.“

Wolff: Pole vyrovnají stabilní pravidla, příští rok se vracíme na začátek

Wolff: Pole vyrovnají stabilní pravidla, příští rok se vracíme na začátek

„Čím déle necháte stejná pravidla, tím více se týmy budou zaměřovat na výkon. V posledních několika letech nedošlo z pohledu šasi k nějaké velké změně, takže Ferrari a zejména Renault odvedli velmi dobrou práci na motoru, čímž se nám přiblížili.“

Poslední tři závody sezóny rovněž rozhodnou o letošním mistrovi světa. Rosberg má v tuto chvíli na Hamiltona náskok 26 bodů, ve hře je přitom ještě 75 bodů.

„Oba jsou pod tlakem, ale každý jinak,“ dodává Wolff. „Nico byl velmi silný v Singapuru, Lewis v Malajsii, Nico zase v Japonsku a Lewis byl vpředu znovu v USA. Pořád se to mezi nimi přelévá, takže jsem opravdu zvědav, jak to od této chvíle bude dál.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Diskuze (8) Další článek: Pirelli očekává, že v Mexiku bude překonána rychlost 366 km/h