Mercedes dnes potvrdil svou současnou formu

Oba jezdci Mercedesu obsadili v dnešní kvalifikaci čtvrtou řadu, přičemž rozdíl mezi nimi činil pouhých devět tisícin sekundy.
Mercedes dnes potvrdil svou současnou formu

Nico Rosberg si oproti minulému závodu v Kanadě o jednu příčku pohoršil a do Velké ceny Evropy odstartuje ze semého místa. Avšak v závodě bude mít oproti svým soupeřům k dispozici jednu novou sadu měkkých pneumatik navíc. „Během včerejška jsme zkoušeli několik různých nastavení, dnes ale kluci z týmu na voze zapracovali a já mohl jet naplno. Zítra si musíme dávat velký pozor na přehřívání zadních pneumatik, to by nám mohlo dělat problémy. Nicméně v druhé části kvalifikace se mi podařilo jednu sadu měkkých pneumatik ušetřit, což bude pro závod zcela jistě výhodou.“

Podobně jako Rosberg, také Michael Schumacher vsadil ve třetí části kvalifikace pouze na jedno měřené kolo. Do zítřejšího závodu nakonec odstartuje z osmého místa. Dle svých slov patřil dnešní kvalifikační výkon sedminásobného šampióna mezi ty průměrné: „V mém měřeném kole jsem udělal v předposlední pomalé zatáčce chybu, což mě dost možná stálo jednu pozici na startovním roštu. Tak jako tak, dosáhli jsme výsledku, který jsme tu očekávali. Uvidíme, jak se zítra závod vyvine.“

Ani šéfa týmu Rosse Brawna výsledky dnešní kvalifikace nikterak nepřekvapily. Jeho jezdci podali výkony, které odpovídají současné formě německé stáje. „Celý tým dnes předvedl dobrou práci. Podle získaných dat se vůz v závodním režimu chová konkurenceschopně, takže zítra očekávám dobrý výsledek,“ dodal optimisticky.

Další článek: Hamilton neztrácí naděje na vítězství v závodě

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00