Mercedes dnes nešlo dohnat, myslí si Bottas. Massa si stěžuje na vůz

Williams v kvalifikaci na GP Německa obsadil druhé a třetí místo.
Mercedes dnes nešlo dohnat, myslí si Bottas. Massa si stěžuje na vůz

Valtteri Bottas dnes v kvalifikaci na Velkou cenu Německa dokázal napodobit svůj úspěch z Red Bull Ringu, když letos podruhé odstartuje z první řady. Nestačil pouze na Nica Rosberga z Mercedesu.

Podle Bottase však dnes tým z Grove na zisk pole position neměl. „Musíme být znovu velmi spokojeni s výsledkem, kterého jsme jako tým dosáhli,” řekl Bottas.

„Myslím, že mercedesy jsou stále vpředu. Moje závěrečné kolo bylo bezchybné a bylo opravdu dobré, takže jsem dnes z vozu dostal maximum. Je opravdu skvělý pocit být součástí týmu, jelikož jdeme správným směrem. Stále se snažíme být lepší a lepší a zítra se pokusíme odvést skvělou práci a získat maximální počet bodů.”

Z pohledu Williamsu to byla povedená kvalifikace. Ze třetí pozice totiž do závodu vyrazí Felipe Massa, který za Bottasem zaostal o tři desetiny sekundy, během kvalifikace však měl drobné problémy.

„Měl jsem problém poskládat dobré kolo, něco se dělo s pneumatikami, neměl jsem proto bezchybné auto a nemohl zajet skvělé sektorové časy,” řekl Brazilec, který vybojoval na Red Bull Ringu pole position. „Auto nebylo z pohledu nastavení stoprocentní a Valtteri zajel velmi dobré kolo. S výsledkem jsem však stále velmi spokojen.”

Diskuze (17) Další článek: McLaren využil žolíka a mění převodové poměry
14:40 | Giovinazzi nahradí Ericssona. Zatím tedy jen pro FP1 v Soči.
21. září | Hankook potvrdil, že se účastní výběrového řízení FIA na dodávání pneumatik pro F1.
20. září | Leclerc odjel na okruhu Paula Ricarda s aktuálním vozem Ferrari v rámci testů pro Pirelli 120 kol. Testoval i Bottas s Mercedesem (102 kol).
20. září | Buemi se do F1 nevrátí, zůstává ve formuli E a bude jezdit za Nissan.

GP Ruska 2018

Pátek 28. září 2018
1. trénink 10.00–11.30
2. trénink 14.00–15.30
Sobota 29. září 2018
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 30. září 2018
Závod 13.10