Mercedes dnes nešlo dohnat, myslí si Bottas. Massa si stěžuje na vůz

Williams v kvalifikaci na GP Německa obsadil druhé a třetí místo.
Mercedes dnes nešlo dohnat, myslí si Bottas. Massa si stěžuje na vůz

Valtteri Bottas dnes v kvalifikaci na Velkou cenu Německa dokázal napodobit svůj úspěch z Red Bull Ringu, když letos podruhé odstartuje z první řady. Nestačil pouze na Nica Rosberga z Mercedesu.

Podle Bottase však dnes tým z Grove na zisk pole position neměl. „Musíme být znovu velmi spokojeni s výsledkem, kterého jsme jako tým dosáhli,” řekl Bottas.

„Myslím, že mercedesy jsou stále vpředu. Moje závěrečné kolo bylo bezchybné a bylo opravdu dobré, takže jsem dnes z vozu dostal maximum. Je opravdu skvělý pocit být součástí týmu, jelikož jdeme správným směrem. Stále se snažíme být lepší a lepší a zítra se pokusíme odvést skvělou práci a získat maximální počet bodů.”

Z pohledu Williamsu to byla povedená kvalifikace. Ze třetí pozice totiž do závodu vyrazí Felipe Massa, který za Bottasem zaostal o tři desetiny sekundy, během kvalifikace však měl drobné problémy.

„Měl jsem problém poskládat dobré kolo, něco se dělo s pneumatikami, neměl jsem proto bezchybné auto a nemohl zajet skvělé sektorové časy,” řekl Brazilec, který vybojoval na Red Bull Ringu pole position. „Auto nebylo z pohledu nastavení stoprocentní a Valtteri zajel velmi dobré kolo. S výsledkem jsem však stále velmi spokojen.”

Diskuze (17) Další článek: McLaren využil žolíka a mění převodové poměry
17. července | Antonio Giovinazzi nahradí v prvním tréninku Ericssona.
17. července | Mallya chce, aby u týmu zůstali Ocon a Pérez.
17. července | odkaz
17. července | Před třemi lety zemřel Jules Bianchi.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10