Mercedes chce vyjasnit spolupráci mezi Ferrari a Haasem

Mercedes si stěžuje na spolupráci mezi Ferrari a týmem Haas.
Mercedes chce vyjasnit spolupráci mezi Ferrari a Haasem

Jeden tým formule 1 může od jiného odebírat nejen motor, ale také převodovku a další komponenty, které jsou definovány v pravidlech. Haas toho využívá maximálně a jeho partnerství s Ferrari je velmi těsné.

Kromě toho ale Haas využívá také aerodynamický tunel Ferrari v Maranellu. Práce obou týmů musí být absolutně oddělená, což už FIA jednou prověřovala.

Objevilo se totiž podezření, že Ferrari využívá spolupráce s Haasem, aby se dostalo k většímu času v aerodynamickém tunelu, který je pravidly omezen. FIA žádné porušení pravidel neobjevila.

V Abú Dhabí Mercedes kontaktoval stewardy, aby vztah mezi Ferrari a Haasem prověřili. 

Podle spekulací nejde ani tak o Ferrari jako o samotný Mercedes, který má zřejmě zájem o budoucí spolupráci s jiným týmem – dost možná s Manorem, který by také využíval aerodynamický tunel Mercedesu.

Aktualizace: FIA byla měla své stanovisko vydat ještě před zítřejším závodem.

Podle Autosportu napsal Paddy Lowe 15. října Whitingovi dopis s 54 otázkami, které se týkají právě omezení komponent a času v tunelu při spolupráci s jiným týmem.

Lowe chtěl, aby věc zůstala pouze mezi Mercedesem a FIA. Whiting mu odepsal, že tyto věci nespadají do jeho kompetence a odkázal na sportovní komisaře, protože záležitost je spíše sportovního než technického rázu.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Poslední trénink: Nejrychlejší Rosberg, Ferrari se zvedlo

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00