Mercedes chce v Suzuce navázat na výsledky z poslední doby

Žádné výraznější inovace Mercedes do Suzuky neveze, soustředí se na příští rok. Podle Rosberga je náročný zejména první sektor, Schumacher má rád zajímavé kombinace zatáček.
Mercedes chce v Suzuce navázat na výsledky z poslední doby

Stáj Mercedes GP Petronas se připravuje na Velkou cenu Japonska, která se pojede příští týden v Suzuce. V Poháru konstruktérů je německý tým na čtvrtém místě s náskokem 35 bodů na pátý Renault. Nico Rosberg ztrácí v celkovém hodnocení jezdců šest bodů na šestého Felipeho Massu. Michael Schumacher uzavírá první desítku, na krajana Adriana Sutila ztrácí bod.

Rosberg má Suzuku rád, v kalendáři ji řadí stejně vysoko jako Spa-Francorchamps. "Je to rychlá a technicky náročná trať pro opravdové závodníky, náročný je zejména první sektor," říká Němec, který by rád navázal na své výsledky z posledních závodů. Jeho slova potvrdil také šéf týmu Ross Brawn. 

Krásné vzpomínky má na okruh Schumacher, který tu celkem šestkrát vyhrál. "Vždy to byla jedna z mých nejoblíbenějších tratí, je prostě senzační. Je technicky náročná a jsou tu zajímavé kombinace zatáček," popisuje. "Zažil jsem tu několik skvělých závodů a pochopitelně doufám, že budeme moci přidat další."

Tým se už soustředí hlavně na příští sezonu. Žádné výrazné inovace do Japonska nechystá. "V posledních závodech je naším cílem bodovat a odvádět co nejlepší práci. Momentálně na tom nejsme tak, abychom vítězili, náš technický vývoj se již soustředí na příští rok," potvrdil viceprezident závodního oddělení Mercedesu Norbert Haug.

Další článek: Lotus Racing a Cosworth podepsaly dohodu o ukončení spolupráce

15. května | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00