Mercedes chce příští rok víc testů kvůli novým motorům

Tři předsezónní testy by podle Mercedesu nemusely stačit na vyladění nových šestiválcových motorů před sezónou 2014.
Mercedes chce příští rok víc testů kvůli novým motorům

Počet testů ve formuli 1 klesá, místo loňských čtyř jich letos jsou jen tři. Velké změny v pravidlech si ale podle Mercedesu žádají výjimečná opatření.

"Dokážete si představit, že z pohledu dodavatele motorů je velkou výzvou začít s novým motorem v únoru a závodit s ním v březnu, když zásobujete jako my tři týmy," uvedl šéf týmu Mercedes Ross Brawn.

"Hledáme způsoby, jak si to usnadnit, ale na uvedení řešení je brzy. Myslím, že všichni chápou potřebu lepšího řešení, třeba jen pro začátek roku 2014."

Brawn nežádá testy s novými motory už letos, ale rád by přidal alespoň jedny testy na začátek příštího roku.

Konkurence ale takovou potřebu necítí. "V mnoha ohledech by to dávalo smysl, ale Renault po tom zoufale netouží," komentoval šéf Red Bullu Racing Christian Horner.

Podle technického ředitele Lotusu Jamese Allisona lze zvládnout přípravy s novými motory během tří testů a není potřeba jejich počet navyšovat.

Jako vždy jde především o náklady, každý další test je zvyšuje. A finanční situace mnoha týmů už tak není dobrá. Nové motory by měly stát 17 až 21 miliónů dolarů na rok, ale podle Sauberu malé týmy unesou maximálně 15 miliónů.

Bernie Ecclestone si proto pozval představitele menších stájí k sobě do Londýna a bude s nimi probírat jejich finanční situaci. Podle Auto Motor und Sport se v paddocku znovu hovoří o zákaznických vozech.

Diskuze (14) Další článek: Třetí den testů v Jerezu byl nejrychlejší Massa