Mercedes čekají v příštích sezonách lepší časy, slibuje Schumacher

Díky změnám ve struktuře týmu, na kterých Němci pracovali v uplynulých letech, by se měl Mercedes podle sedminásobného šampióna brzy dotáhnout na ostatní z předních stájí.
Mercedes čekají v příštích sezonách lepší časy, slibuje Schumacher

Německý tým se po svém návratu do královny motorsportu výkonnostně trápí. Mistrovské ambice, s nimiž se do formule 1 před třemi lety vrátil, se prozatím nenaplnily a spíše než špičce startovního pole byl Mercedes častěji blíže jeho středu.    

"V prvních dvou letech jsme rozhodně neměli schopnost bojovat na několika frontách," cituje Schumachera německý Auto Motor und Sport. "Když se vyskytly problémy, museli jsme se o ně postarat, takže byl vývoj přerušen."

S tím by však podle Němce již měl být konec. Mercedes si v letech 2010 a 2011 prošel rozsáhlou reorganizací, jejímž cílem bylo zlepšit pracovní postupy tak, aby se vyrovnal ostatním stájím ze špičky. A to se podle Schumachera nakonec přeci jen podařilo: "Až nyní je tu struktura, která umožňuje oboje. Pro rok 2013 a ty další je to silná struktura."

Výsledky této práce měly být původně patrné již v loňské sezoně, Němec ale přiznává, že se Mercedesu v uplynulém ročníku ještě nepodařilo vychytat všechny mouchy, což byla jedna z příčin jeho nezdaru.    

"Proč to vloni byl stejný případ (jako v předcházejících letech), tomu nerozumím. Vytvořili jsme základní podmínky pro to, aby se (tým) posunul vpřed. Možná muselo nejdřív do sebe v naší struktuře zapadnout ještě pár zoubků, než se tak stane," odhaduje sedminásobný šampión.

Další článek: Lucas di Grassi:Chci vyhrát 24 hodin Le Mans