Mercedes byl neporazitelný, připouští Vettel. Räikkönen boural.

Němec nedokázal v rakouském závodě ohrozit Rosberga s Hamiltonem, Räikkönen po chybě havaroval.
Mercedes byl neporazitelný, připouští Vettel. Räikkönen boural.

Sebastian Vettel se nechal slyšet, že neměl šanci ve Velké ceně Rakouska bojovat s piloty Mercedesu. Němec vyhrál dva ze tří volných tréninků a naznačil, že Ferrari by na Red Bull Ringu mohlo být v nebezpečné formě.

V úvodní fázi však Vettel nebyl schopen s vedoucími mercedesy držet krok. Po nepovedené zastávce v boxech se navíc propadl za Felipeho Massu a cílem projel až na čtvrté pozici.

„Nemyslím si, že se naše rychlost vytratila, auto se chovalo dobře, ale ostatním se podařilo najít něco navíc,“ řekl Vettel. „Mercedes byl schopen jet v závodě ve svém vysoce výkonném režimu, ve svém kvalifikačním režimu, jak se říká, po delší dobu.“

„Když se podíváte na úvodní kola, ta auta vpředu (měla motory Mercedes) a Williams samozřejmě také, takže v tom ohledu to není překvapivé.“

Vettel pochválil Massu za jeho jízdu ke třetímu místu: „Kdyby byl závod výrazně delší, možná bych ho předjel, ale on odvedl dobrou práci. Zvládal dobře výjezdy, takže to pro nás bylo těžké.“

„Byl rychlý, nebyli jsme o sekundu rychlejší, abychom si mohli vybírat, kde předjedeme. Snažil jsem se něco vymyslet, ale nakonec se tak nestalo.“

Räikkönen boural

Kimi Räikkönen ze závodu odstoupil už v prvním kole. Za druhou zatáčkou nezvládl své ferrari, roztočil se a nabral okolo jedoucího Fernanda Alonsa. Z ošklivě vyhlížející nehody však oba vyvázli v pořádku.

Kimi Räikkönen ze závodu odstoupil už v prvním kole. Za druhou zatáčkou nezvládl své ferrari, roztočil se a nabral okolo jedoucího Fernanda Alonsa. Z ošklivě vyhlížející nehody však oba vyvázli v pořádku.

„Protočil jsem kola a pak jsem zkrátka vyjel doleva, bylo to na trochu neobvyklém místě, protože už jsem měl vyšší rychlost,“ vysvětlil vznik incidentu Fin.

„Výsledek je, jaký je, opravdu slabý víkend, ale tak to zkrátka chodí.“

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Rosberg je spokojen se zlepšením své závodní rychlosti

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10