Mercedes by při 22 závodech musel střídat zaměstnance

Šéf týmu Mercedes Ross Brawn považuje dvacet dva Grand Prix za hranici, kterou už nemůžou týmy zvládnout se stejným nasazováním lidí jako doposud.
Mercedes by při 22 závodech musel střídat zaměstnance

Kalendář sezóny 2014 schválený Světovou radou má 22 závodů, ale je provizorní, takže se může ještě změnit. Týmy se ale k němu vyjadřují, a zatímco McLaren by s ním neměl větší problém, Ferrari doufá, že dva závody vypadnou.

Mercedes nový kalendář předem neodmítá, ale říká, že by přinesl nutnost udělat změny. "Myslím, že 22 závodů je bod, kdy bychom začali rotovat (zaměstnance)," uvedl šéf týmu Ross Brawn.

"Protože to není jen 22 závodů, jsou tu také čtyři (sezónní) testy a předsezónní testy začínají o čtyři týdny dříve než v minulosti. Budeme testovat v lednu a pokračovat závoděním až do konce listopadu, takže je to velká zátěž."

Při střídání zaměstnanců jde hlavně o lidi, kteří pracují na okruzích s vozy.

"Jsou to především mechanici, technici z garáže a tak dále, takže hovoříte asi o půl tuctu nebo osmi lidech," vyčíslil Brawn. "Výzvou je vždy výkonnost, hlavně u zastávek v boxech."

"Je to něco, na co jsme se letos zaměřili, abychom rotovali lidi u pit stopů, abychom věděli, že máme výkonné lidi, pokud někdo bude nemocný, nebo nebude z nějakého důvodu moci jet na závod. Vždy chceme mít náhradu za všechny možné lidi. Jsou na lavičce a připraveni naskočit."

Na vyšších pozicích by to ale bylo obtížnější. "Myslím, že na úrovni inženýrů to bude těžké. Chceme se zaměřit na to, abychom jim poskytli více podpory v továrně, aby si mohli vzít volno, když se vrátí," dodal šéf stáje z Brackley.

Další článek: Kde sehnat levné náhradní díly na nákladní vozy?

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.