Mercedes bude s McLarenem dál spolupracovat, ale brzy asi vztah omezí

Nové motory staví Mercedes do pozice, kdy potřebuje co nejvíce informací od svých týmů, na druhé straně musí myslet na odchod McLarenu k Hondě.
Mercedes bude s McLarenem dál spolupracovat, ale brzy asi vztah omezí

Mercedes vlastnil část McLarenu, teď už mu jen dodává motory, a i to letos skončí.

"Že se z nich stane náš soupeř, to není ideální situace," přiznal sportovní šéf německé automobilky Toto Wolff v rozhovoru pro Autosport. Při přípravách na novou sezónu ale zůstává tento fakt trochu stranou z praktických důvodů.

"Na začátku sezóny máme společný krátkodobý cíl - udělat naší pohonnou jednotku spolehlivou a výkonnou," připomněl. "Vítáme, že si všichni vyměňujeme informace a že máme stejný krátkodobý cíl, kterým je rychlá pohonná jednotka s výdrží."

Jakmile se situace stabilizuje, je možné, že Mercedes začne omezovat komunikaci s McLarenem. "Jak se to vyvine v průběhu sezóny, ten každodenní vztah, to se samozřejmě může změnit."

Mercedes si ale dává už delší dobu pozor, aby McLarenu nedával informace o motoru, které nemusí, čímž minimalizuje riziko, že by došlo k jejich zneužití Hondou. Wolff žádné komplikace neočekává.

"Nakonec jsme pořád soupeři na trati. Pořád je tu dost informací o vývoji motoru, které můžete sdílet, ale pak je tu také dost informací, které byste v žádném případě sdílet nechtěli, protože přejdou (McLaren) k Hondě. Ale očekáváme, že letos budou silní," dodal Wolff.

Diskuze (10) Další článek: Red Bull: Problémy nejsou velké a chybou není vnitřní uspořádání vozu
13:52 | Latifi se sveze s vozem Force Indie v prvních trénincích v Austinu, Mexiku a Brazílii.
11:45 | Heineken se stane partnerem formule E
14. října | Závod WEC ve Fudži vyhrála Toyota 7 před Toyotou 8 (Alonso). Bylo to první vítězství tohoto vozu v letošní sezóně.
12. října | Kvalifikace na první závod F3: Pole position získal Kuan Jü Čou. Armostrong 6., Schumacher 7., Ticktum 9.

GP USA 2018

Pátek 19. října 2018
1. trénink 17.00–18.30
2. trénink 21.00–22.30
Sobota 20. října 2018
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 21. října 2018
Závod 20.10