Mercedes bude s McLarenem dál spolupracovat, ale brzy asi vztah omezí

Nové motory staví Mercedes do pozice, kdy potřebuje co nejvíce informací od svých týmů, na druhé straně musí myslet na odchod McLarenu k Hondě.
Mercedes bude s McLarenem dál spolupracovat, ale brzy asi vztah omezí

Mercedes vlastnil část McLarenu, teď už mu jen dodává motory, a i to letos skončí.

"Že se z nich stane náš soupeř, to není ideální situace," přiznal sportovní šéf německé automobilky Toto Wolff v rozhovoru pro Autosport. Při přípravách na novou sezónu ale zůstává tento fakt trochu stranou z praktických důvodů.

"Na začátku sezóny máme společný krátkodobý cíl - udělat naší pohonnou jednotku spolehlivou a výkonnou," připomněl. "Vítáme, že si všichni vyměňujeme informace a že máme stejný krátkodobý cíl, kterým je rychlá pohonná jednotka s výdrží."

Jakmile se situace stabilizuje, je možné, že Mercedes začne omezovat komunikaci s McLarenem. "Jak se to vyvine v průběhu sezóny, ten každodenní vztah, to se samozřejmě může změnit."

Mercedes si ale dává už delší dobu pozor, aby McLarenu nedával informace o motoru, které nemusí, čímž minimalizuje riziko, že by došlo k jejich zneužití Hondou. Wolff žádné komplikace neočekává.

"Nakonec jsme pořád soupeři na trati. Pořád je tu dost informací o vývoji motoru, které můžete sdílet, ale pak je tu také dost informací, které byste v žádném případě sdílet nechtěli, protože přejdou (McLaren) k Hondě. Ale očekáváme, že letos budou silní," dodal Wolff.

Další článek: Red Bull: Problémy nejsou velké a chybou není vnitřní uspořádání vozu

9:23 | Video Red Bull jako reklama pro ČR a SR. Video vidělo jen na YT Red Bullu zatím 515 tisíc lidí. Masivně je propagováno také na socnetech. Namátkou: FB (10,2 milionu fanoušků), Instagram týmu (5,9 milionů), Instagram značky (14,3 milionu).
9:14 | Formule 3: Jezdec týmu Campos László Tóth měl pozitivní test na koronavirus. Zůstává v izolaci a nezúčastní se víkendu ve Francii.
19:06 | V klipu od Red Bullu se objeví i skladba Vltava od Bedřicha Smetany. Není to poprvé v souvislosti s F1. V roce 2017 ji formule 1 použila v oficiální upoutávce na sezónu. Pamatujete? odkaz
15. června | Red Bull za chvíli uveřejní video, které natáčel v Česku a na Slovensku. Sledujte premiéru živě na Youtube: odkaz

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00