Mercedes bude řešit incident svých jezdců z první zatáčky

V první zatáčce došlo k souboji mezi Rosbergem a Hamiltonem. Němec se dostal mimo trať a propadl se na chvíli až na páté místo. Mercedes bude situaci řešit.
Mercedes bude řešit incident svých jezdců z první zatáčky

Jedná se o opakování situace z loňské Spa? Rosberg byl tehdy interně potrestán. Tentokrát samozřejmě ke kolizi nedošlo, Mercedes získal double, Hamilton titul a poslední tři závody si stříbrné šípy už mohou pouze užívat. Toto Wolff chce ale situaci přesto řešit.

„V první zatáčce si rozhodně počínal velmi agresivně, co mám k tomu říct? Ještě jsem to neviděl, tak to nemohu komentovat,“ řekl po závodě Rosberg.

Wolffa se zeptali, zda se může opakovat situace z loňské Spa. „Ano, pokud nepodnikneme žádné kroky,“ řekl pro Autosport. „Nikdy není snadné nechat věci vychladnout. Nebylo to snadní napoprvé, ale máme už nějaké zkušenosti. Musíme mít klidný, pevný přístup k tomu, jak chceme, aby se bojovalo.“

Nějaký ucelený názor na situaci v první zatáčce ale Wolff nemá nebo ho neřekl. „Je to těžké. Lewis v rádiu řekl, že to nebylo schválně. Myslím, že je to něco, o čem se budeme bavit za pár dní, ale teď je chvíle pro oslavu mistra světa, který si zaslouží být mistrem světa. Jakmile emoce opadnou, budeme o tom diskutovat.“

Uklidnit situaci ale bude chtít Mercedes spíše až pro příští rok. Poslední tři závody si chce podle Wolffa užít.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Diskuze (54) Další článek: Fotogalerie: Neděle v Austinu – kvalifikace, závod a titul pro Hamiltona
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00