Mercedes bude řešit incident svých jezdců z první zatáčky

V první zatáčce došlo k souboji mezi Rosbergem a Hamiltonem. Němec se dostal mimo trať a propadl se na chvíli až na páté místo. Mercedes bude situaci řešit.
Mercedes bude řešit incident svých jezdců z první zatáčky

Jedná se o opakování situace z loňské Spa? Rosberg byl tehdy interně potrestán. Tentokrát samozřejmě ke kolizi nedošlo, Mercedes získal double, Hamilton titul a poslední tři závody si stříbrné šípy už mohou pouze užívat. Toto Wolff chce ale situaci přesto řešit.

„V první zatáčce si rozhodně počínal velmi agresivně, co mám k tomu říct? Ještě jsem to neviděl, tak to nemohu komentovat,“ řekl po závodě Rosberg.

Wolffa se zeptali, zda se může opakovat situace z loňské Spa. „Ano, pokud nepodnikneme žádné kroky,“ řekl pro Autosport. „Nikdy není snadné nechat věci vychladnout. Nebylo to snadní napoprvé, ale máme už nějaké zkušenosti. Musíme mít klidný, pevný přístup k tomu, jak chceme, aby se bojovalo.“

Nějaký ucelený názor na situaci v první zatáčce ale Wolff nemá nebo ho neřekl. „Je to těžké. Lewis v rádiu řekl, že to nebylo schválně. Myslím, že je to něco, o čem se budeme bavit za pár dní, ale teď je chvíle pro oslavu mistra světa, který si zaslouží být mistrem světa. Jakmile emoce opadnou, budeme o tom diskutovat.“

Uklidnit situaci ale bude chtít Mercedes spíše až pro příští rok. Poslední tři závody si chce podle Wolffa užít.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Fotogalerie: Neděle v Austinu – kvalifikace, závod a titul pro Hamiltona