Mercedes bude mít navrch i příští rok, říká Horner

I v příští sezóně bude obtížné dohnat Mercedes, varoval šéf Red Bullu Christian Horner.
Mercedes bude mít navrch i příští rok, říká Horner

Mercedes letošní sezónu zcela ovládl, jeho jezdci vyhráli 16 závodů z devatenácti, v kvalifikaci byli přitom poraženi pouze jednou (Felipem Massou z Williamsu v Rakousku). Lewis Hamilton se nakonec radoval z titulu před svým týmovým kolegou Nicem Rosbergem.

A vzhledem k tomu, že pravidla pro příští rok nepřinesou žádné velké změny, dá se očekávat, že to bude právě Mercedes, který bude i v sezóně 2015 udávat tempo.

Renault a Ferrari nestíhají připravit nové pohonné jednotky

Renault a Ferrari nestíhají připravit nové pohonné jednotky

Renault, který dodává pohonné jednotky právě Red Bullu, by se přitom v příští sezóně mohl zlepšit, podle Hornera však ne natolik, aby dokázal Mercedes překonat.

„Neodepisujeme příští sezónu, ale samozřejmě je tam určitá mezera,” řekl Horner. „A podle toho, co jsme slyšeli, tak vzhledem ke zvýšení výkonnosti, které Mercedes pro příští rok plánuje, bude jeho stažení představovat obrovskou výzvu.”

„Renault se může zlepšit, myslím ale, že je nepravděpodobné, aby dotáhl letošní pohonnou jednotku (Mercedesu).”

„Můžeme se přiblížit, Mercedes ale nebude stát na místě, Ferrari je v podobné situaci. Je to velmi obtížné, když jsou motory na konci února zmraženy.”

Další článek: Steve Nielsen už není sportovním ředitelem Toro Rosso

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10