Mercedes bude mít navrch i příští rok, říká Horner

I v příští sezóně bude obtížné dohnat Mercedes, varoval šéf Red Bullu Christian Horner.
Mercedes bude mít navrch i příští rok, říká Horner

Mercedes letošní sezónu zcela ovládl, jeho jezdci vyhráli 16 závodů z devatenácti, v kvalifikaci byli přitom poraženi pouze jednou (Felipem Massou z Williamsu v Rakousku). Lewis Hamilton se nakonec radoval z titulu před svým týmovým kolegou Nicem Rosbergem.

A vzhledem k tomu, že pravidla pro příští rok nepřinesou žádné velké změny, dá se očekávat, že to bude právě Mercedes, který bude i v sezóně 2015 udávat tempo.

Renault a Ferrari nestíhají připravit nové pohonné jednotky

Renault a Ferrari nestíhají připravit nové pohonné jednotky

Renault, který dodává pohonné jednotky právě Red Bullu, by se přitom v příští sezóně mohl zlepšit, podle Hornera však ne natolik, aby dokázal Mercedes překonat.

„Neodepisujeme příští sezónu, ale samozřejmě je tam určitá mezera,” řekl Horner. „A podle toho, co jsme slyšeli, tak vzhledem ke zvýšení výkonnosti, které Mercedes pro příští rok plánuje, bude jeho stažení představovat obrovskou výzvu.”

„Renault se může zlepšit, myslím ale, že je nepravděpodobné, aby dotáhl letošní pohonnou jednotku (Mercedesu).”

„Můžeme se přiblížit, Mercedes ale nebude stát na místě, Ferrari je v podobné situaci. Je to velmi obtížné, když jsou motory na konci února zmraženy.”

Další článek: Steve Nielsen už není sportovním ředitelem Toro Rosso

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.