Mercedes: Auto se s novými díly chová přesně podle očekávání

Tým Mercedes GP trochu zariskoval a většinu svého úsilí soustředil na jeden velký balík úprav, který postupně zkouší v Barceloně. Podle šéfa stáje Rosse Brawna se úpravy vydařily.
Mercedes: Auto se s novými díly chová přesně podle očekávání

Mercedes říkal, že v prvních třech testech jezdil jen se základní verzí vozu. Velký balík úprav, který v těchto dnech zkouší v Montmelu, ho měl posunout blízko k čelu startovního pole.

"Auto dělá to, co od něj očekáváme," řekl Brawn. "Dělá přesně to, co jsme očekávali. Časy na kolo a aerodynamickou výkonnost máme na určité úrovni, ale nemůžeme vědět, jak jsou na tom ostatní. Víme jen, čeho jsme dosáhli my. Čísla z aerodynamiky a z aerodynamickému tunelu odpovídají očekáváním."

Brawn je proto přesvědčený, že Mercedes podá v Austrálii úctyhodný výkon. Hlavní soupeř je jasný. "Red Bull vstoupil do letošního roku silný a očekávám, že bude pro nás v úvodu sezóny měřítkem. Je budeme muset porazit, pokud budeme chtít vítězit v závodech," řekl. "Takové je moje hodnocení, ale nemyslím si, že by to pro nás bylo nedosažitelné."

"Navíc závody budou fascinující díky pneumatikám a dalším novým faktorům, jako je nastavitelné zadní křídlo, KERS a další. Takže úvodní závody nemusí vyhrát nejrychlejší auto."

Diskuze (113) Další článek: Máme více přítlaku a přilnavosti, zhodnotil Massa úpravy Ferrari
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.
15. srpna | Podle některých spekulací oznámí McLaren v nejbližších dnech příchod Carlose Sainze.
14. srpna | Před 30 lety zemřel Enzo Ferrari.
14. srpna | Fernando Alonso má dnes něco oznámit. Nevíme, zda se to týká jeho kariéry nebo něčeho úplně jiného.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10