Mercedes: Auto se s novými díly chová přesně podle očekávání

Tým Mercedes GP trochu zariskoval a většinu svého úsilí soustředil na jeden velký balík úprav, který postupně zkouší v Barceloně. Podle šéfa stáje Rosse Brawna se úpravy vydařily.
Mercedes: Auto se s novými díly chová přesně podle očekávání

Mercedes říkal, že v prvních třech testech jezdil jen se základní verzí vozu. Velký balík úprav, který v těchto dnech zkouší v Montmelu, ho měl posunout blízko k čelu startovního pole.

"Auto dělá to, co od něj očekáváme," řekl Brawn. "Dělá přesně to, co jsme očekávali. Časy na kolo a aerodynamickou výkonnost máme na určité úrovni, ale nemůžeme vědět, jak jsou na tom ostatní. Víme jen, čeho jsme dosáhli my. Čísla z aerodynamiky a z aerodynamickému tunelu odpovídají očekáváním."

Brawn je proto přesvědčený, že Mercedes podá v Austrálii úctyhodný výkon. Hlavní soupeř je jasný. "Red Bull vstoupil do letošního roku silný a očekávám, že bude pro nás v úvodu sezóny měřítkem. Je budeme muset porazit, pokud budeme chtít vítězit v závodech," řekl. "Takové je moje hodnocení, ale nemyslím si, že by to pro nás bylo nedosažitelné."

"Navíc závody budou fascinující díky pneumatikám a dalším novým faktorům, jako je nastavitelné zadní křídlo, KERS a další. Takže úvodní závody nemusí vyhrát nejrychlejší auto."

Diskuze (113) Další článek: Máme více přítlaku a přilnavosti, zhodnotil Massa úpravy Ferrari
18. ledna | Vůz Ferrari prošel crash testy.
16. ledna | Niki Lauda opět opustil nemocnici, kde byl hospitalizován s chřipkou.
15. ledna | Závody v Evropě budou také letos začínat v 15:10.
15. ledna | Vedle Pascala Wehrleina by mohl na simulátoru Ferrari pracovat také Brendon Hartley.