Mercedes: Auto se s novými díly chová přesně podle očekávání

Tým Mercedes GP trochu zariskoval a většinu svého úsilí soustředil na jeden velký balík úprav, který postupně zkouší v Barceloně. Podle šéfa stáje Rosse Brawna se úpravy vydařily.
Mercedes: Auto se s novými díly chová přesně podle očekávání

Mercedes říkal, že v prvních třech testech jezdil jen se základní verzí vozu. Velký balík úprav, který v těchto dnech zkouší v Montmelu, ho měl posunout blízko k čelu startovního pole.

"Auto dělá to, co od něj očekáváme," řekl Brawn. "Dělá přesně to, co jsme očekávali. Časy na kolo a aerodynamickou výkonnost máme na určité úrovni, ale nemůžeme vědět, jak jsou na tom ostatní. Víme jen, čeho jsme dosáhli my. Čísla z aerodynamiky a z aerodynamickému tunelu odpovídají očekáváním."

Brawn je proto přesvědčený, že Mercedes podá v Austrálii úctyhodný výkon. Hlavní soupeř je jasný. "Red Bull vstoupil do letošního roku silný a očekávám, že bude pro nás v úvodu sezóny měřítkem. Je budeme muset porazit, pokud budeme chtít vítězit v závodech," řekl. "Takové je moje hodnocení, ale nemyslím si, že by to pro nás bylo nedosažitelné."

"Navíc závody budou fascinující díky pneumatikám a dalším novým faktorům, jako je nastavitelné zadní křídlo, KERS a další. Takže úvodní závody nemusí vyhrát nejrychlejší auto."

Diskuze (113) Další článek: Máme více přítlaku a přilnavosti, zhodnotil Massa úpravy Ferrari
12:51 | Antonio Fuoco ze stáje Charouz Racing System skončil v závodě F2 na 8. místě, což znamená pole position pro zítřejš… odkaz
11:26 | Dnes v Monaku závodí závodí junioři a Porsche. Z jednoho Porsche uniklo na vjezdu do boxů opravdu hodně velké množství oleje.
24. května | Pneumatiková mezera bude i na Hungaroringu. Pirelli tam nominuje střední, měkkou a ultraměkkou.
24. května | Podle jezdců Mercedesu vydrží hypedměkké pneumatiky v závodě maximálně 7 kol.
24. května | Žádný trest pro Maxe Verstappena za couvání z únikové zóny v první zatáčce.

GP Monaka 2018

Čtvrtek 24. května 2018
1. trénink Ricciardo (1:12.126)
2. trénink Ricciardo (1:11.841)
Sobota 26. května 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 27. května 2018
Závod 15.10