Mercedes a Ferrari musí upravit kamery

Aerodynamika vozů formule 1 je o detailech. Aerodynamiky přitom obvykle zajímá jen jejich obor, takže zrcátka v posledních letech už plní funkci spíše aerodynamického prvku, než aby jezdci kvalitně pomáhaly. Tři týmy si nyní nově upravily také uchycení kamer v oblasti nosu. FIA proti tomu zasáhla.
Mercedes a Ferrari musí upravit kamery

Toro Rosso, Ferrari a Mercedes si z uchycení kamer udělaly malá křidélka. Kamery jsou standardizovány a popsáno je také jejich uchycení, které nesmí být delší než 15 mm. Zmíněné týmy to ale překročily a to dost výrazně.

Whiting proto podle Auto Motor und Sport rozeslal email, ve kterém týmy dost důrazně varoval, že tudy legální cesta nevede. Toro Rosso už do Barcelony přivezlo nové řešení. Mercedes a Ferrari ho připraví zřejmě do dalších testů.

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Pirelli, Mercedes

Další článek: Alonso stále v nemocnici, nehoda vyvolává konspirace (aktualizace)

18:20 | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.