Mercedes a Ferrari musí upravit kamery

Aerodynamika vozů formule 1 je o detailech. Aerodynamiky přitom obvykle zajímá jen jejich obor, takže zrcátka v posledních letech už plní funkci spíše aerodynamického prvku, než aby jezdci kvalitně pomáhaly. Tři týmy si nyní nově upravily také uchycení kamer v oblasti nosu. FIA proti tomu zasáhla.
Mercedes a Ferrari musí upravit kamery

Toro Rosso, Ferrari a Mercedes si z uchycení kamer udělaly malá křidélka. Kamery jsou standardizovány a popsáno je také jejich uchycení, které nesmí být delší než 15 mm. Zmíněné týmy to ale překročily a to dost výrazně.

Whiting proto podle Auto Motor und Sport rozeslal email, ve kterém týmy dost důrazně varoval, že tudy legální cesta nevede. Toro Rosso už do Barcelony přivezlo nové řešení. Mercedes a Ferrari ho připraví zřejmě do dalších testů.

Klepněte pro větší obrázek

Foto: Pirelli, Mercedes

Další článek: Alonso stále v nemocnici, nehoda vyvolává konspirace (aktualizace)

24. ledna | 17. února bychom mohli vidět nové zbarvení Williamsu. Vůz až v den testů... podobně by na tom mohl být Haas. Oficiálně to ale potvrzeno nebylo.
23. ledna | Red Bull prodloužil spolupráci se společností ExxonMobil jako dodavatelem paliv, maziv a technologickým partnerem.
22. ledna | Formule 1 potvrdila, že Drive to Survive bude na Netflixu 28. února.
22. ledna | Racing Point představí svůj vůz 17. února.