Menším týmům se zrušení jednoho pátečního tréninku moc nelíbí

Formule 1 je velmi blízko zrušení jednoho pátečního tréninku. Vozy by se tak v pátek vydaly na trať jen jednou na 90 minut a to pozdě odpoledne. Podobné úsporné opatření se ale všem nelíbí.
Menším týmům se zrušení jednoho pátečního tréninku moc nelíbí

Zrušení jednoho pátečního tréninku od příští sezóny se stalo hlavním tématem včerejší tiskové konference se zástupci týmů. Jak se ukázalo, ne všichni jsou podobným nápadem nadšení. Týmům vadí menší množství času na trati, jsou skeptické k míře úspor a v neposlední řadě mohou zejména ty menší paradoxně přijít o peníze. 

Od příštího roku se možná změní formát závodního víkendu

Od příštího roku se možná změní formát závodního víkendu

„V prvním tréninku jsme často dávali prostor mladým jezdcům a určitým způsobem je to pro nás zdroj příjmů, který teď ztratíme“, říká Andrew Green z Force India.

Nadšený není ani Sauber. „V oblasti simulací máme menší možnosti než ostatní, takže každý čas na trati je pro nás velmi důležitý. Je zjevné, že když skutečně přijdeme o jeden páteční trénink, tak se budeme muset přizpůsobit a být co možná nejefektivnější“, poznamenal Giampaolo Dall'Ara.

Pat Fry z Ferrari varuje před prvotní hysterií, podle něj je nutné si zvyknout. Před mnoha lety byl zrušen nedělní warm-up a zavedeno parc ferme a také si všichni mysli, že to bude problém. Nakonec si ale podle technického ředitele Ferrari zvykli. 

„Z technického hlediska budeme muset vymyslet, jak se s touto novinkou vypořádat. Bude nutné lépe plnit domácí úlohy, protože jeden trénink ztratíme. Do teď jsme v prvním tréninku testovali nové díly a ve druhém jsme především zkoušeli pneumatiky. Teď to budeme muset spojit do jednoho tréninku.“ 

Další článek: Vettel a Kobajaši nasadili pátý díl pohonné jednotky

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.