Menším týmům se zrušení jednoho pátečního tréninku moc nelíbí

Formule 1 je velmi blízko zrušení jednoho pátečního tréninku. Vozy by se tak v pátek vydaly na trať jen jednou na 90 minut a to pozdě odpoledne. Podobné úsporné opatření se ale všem nelíbí.
Menším týmům se zrušení jednoho pátečního tréninku moc nelíbí

Zrušení jednoho pátečního tréninku od příští sezóny se stalo hlavním tématem včerejší tiskové konference se zástupci týmů. Jak se ukázalo, ne všichni jsou podobným nápadem nadšení. Týmům vadí menší množství času na trati, jsou skeptické k míře úspor a v neposlední řadě mohou zejména ty menší paradoxně přijít o peníze. 

Od příštího roku se možná změní formát závodního víkendu

Od příštího roku se možná změní formát závodního víkendu

„V prvním tréninku jsme často dávali prostor mladým jezdcům a určitým způsobem je to pro nás zdroj příjmů, který teď ztratíme“, říká Andrew Green z Force India.

Nadšený není ani Sauber. „V oblasti simulací máme menší možnosti než ostatní, takže každý čas na trati je pro nás velmi důležitý. Je zjevné, že když skutečně přijdeme o jeden páteční trénink, tak se budeme muset přizpůsobit a být co možná nejefektivnější“, poznamenal Giampaolo Dall'Ara.

Pat Fry z Ferrari varuje před prvotní hysterií, podle něj je nutné si zvyknout. Před mnoha lety byl zrušen nedělní warm-up a zavedeno parc ferme a také si všichni mysli, že to bude problém. Nakonec si ale podle technického ředitele Ferrari zvykli. 

„Z technického hlediska budeme muset vymyslet, jak se s touto novinkou vypořádat. Bude nutné lépe plnit domácí úlohy, protože jeden trénink ztratíme. Do teď jsme v prvním tréninku testovali nové díly a ve druhém jsme především zkoušeli pneumatiky. Teď to budeme muset spojit do jednoho tréninku.“ 

Diskuze (4) Další článek: Vettel a Kobajaši nasadili pátý díl pohonné jednotky
22:01 | Sebastiana Vettela čeká nasazení nové pohonné jednotky a start z konce startovního pole.
13:09 | F2 a F3 sníží extra body. Za pole position budou 2 body (místo 4) a za nejrychlejší kolo 1 (místo 2).
13:08 | Podle Seven News zvažuje Sydney uspořádání závodu F1. Chce nahradit Melbourne.
13:04 | Dnes před 14 lety získalo Ferrari poslední titul mezi jezdci. Kimi Räikkönen porazil o 1 bod Lewise Hamiltona a Fernanda Alonsa.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00