Měli jsme zůstat u loňského vozu, připouští McLaren

Šéf McLarenu Martin Whitmarsh přiznal, že byl jeho tým moc ambiciózní, když se rozhodl postavit pro letošní sezónu nový monopost.
Měli jsme zůstat u loňského vozu, připouští McLaren

Po pěti závodech už McLaren ví, že v koncepci vývoje chyboval. Dařilo by se mu mnohem lépe, kdyby jen vylepšoval loňské auto.

"S odstupem času můžeme říct, že jsme byli moc ambiciózní," uvedl Whitmarsh pro oficiální stránky soutěže. "Měli jsme konkurenceschopné auto a rozhodli jsme, že uskutečníme velmi velké změny v očekávání, že agresivně uděláme velký krok vpřed, a to se nám vymstilo."

"S odstupem času můžeme říct, že jsme měli vyvíjet to, co už byl konkurenceschopný vůz. Neudělali jsme to a teď za to platíme, ale z této bolesti se hodně učíme. Pokud se budu dívat na ty pozitivní věci, hodně jsme se naučili sami a o sobě a jsme díky tomu odolnější."

McLaren chtěl původně dosáhnout velkého zlepšení v Barceloně, ale to se mu nepodařilo. Teď už ví, že cesta zpět nahoru bude delší. "Moc rád bych pomocí nějakého kouzla znovu ožil rychleji, ale bohužel nám pomůže jen tvrdá práce, ale jsem si jistý, že budeme v průběhu sezóny čím dál konkurenceschopnější," uvedl šéf wokingského týmu.

Brity zajímá, co můžou od své stáje očekávat na domácí půdě. Whitmarsh nechce nic zásadního slibovat. "Můžu říct, že v Silverstonu budeme mít rychlejší auto, než máme teď. Kolik získáme, nedokážu předpovědět, také to bude záležet na tom, co udělají naši konkurenti."

Další článek: Caterham potvrdil setrvání u Renaultu v roce 2014