Měli jsme velkou smůlu, lamentoval Norris poté, co narazil do úlomků vozu svého kolegy

Jezdci McLarenu neprožili v Saúdské Arábii povedenou velkou cenu. Po sérii problémů ani jeden z nich nebodoval.
Foto: Getty Images / Lars Baron
Měli jsme velkou smůlu, lamentoval Norris poté, co narazil do úlomků vozu svého kolegy | Foto: Getty Images / Lars Baron

Po nepovedeném vstupu do sezony v Bahrajnu tým McLaren doufal, že by si v Saúdské Arábii mohl připsat první letošní body.

Naděje dal britské stáji především kvalifikační výkon nováčka Oscara Piastriho, který po penalizaci Charlese Leclerca do závodu startoval z osmého místa. Rychlost ve volných trénincích ukázal i Lando Norris, ale tomu na rozdíl od Australana sobotní kvalifikace nevyšla, takže musel začínat ze zadních pozic.

Úvahy McLarenu na dobrý výsledek v Džiddže však vzaly za své brzy po startu.

Nejprve Piastri kolidoval se soupeřem, výsledkem čehož bylo poškození předního křídla jeho mclarenu a nucená neplánovaná zastávka v boxech.

Podobné zdržení následně postihlo i Norrise, jenž chvíli poté narazil do úlomků Australanova monopostu a i on musel kvůli tomu musel na opravu ke svým mechanikům.

Duo McLarenu tak bylo odsouzeno k bojům na chvostu startovního pole.

„Samozřejmě to nebyl den, který jsme si přáli. Na začátku došlo ke kontaktu, při kterém jsem přišel o část předního křídla. Nejsem si jistý, jestli jsem mohl něco udělat, byl jsem trochu zmáčknutý. Ke konci jsem si užil ale několika soubojů, což bylo pěkné,“ snažil se hledat pozitiva po dojezdu Piastri, který si na cestě za konečným 15. místem poradil i s kolegou Norrisem.

„Byl to těžký závod, ale měli jsme velkou smůlu. Měl jsem opravdu dobrý start, ale pak jsem narazil do úlomků na dráze a poškodil si přední křídlo. Snažili jsme se ze všech sil, abychom z toho něco vytěžili, ale štěstí nebylo na naší straně. Odvedli jsme nejlepší možnou práci, pracovali jsme jako tým, ale bylo těžké dosáhnout něčeho víc,“ hodnotil závod v Saúdské Arábii Norris.

Další článek: Měl jsem strach o spolehlivost, vysvětlil Pérez rádiovou komunikaci s týmem

Témata článku: , , ,